Uncategorized

Çotanak Yag Her Mutfaga Girecek

Sedat Bayrak” Her Mutfaga Girecegiz
FISKOBIRLIK istiraklerinden Ordu Yag Sanayi A.S. Genel Müdürü Sedat Murat Bayrak, Giresun Gazeteciler derneginde bir basin toplantisi yapti.
Bayrak yaptigi toplantida findik yaginin diger bitkisel yaglara oranla daha çok faydali oldugunu söyledi.
Sedat Bayrak, findik yagini Türkiye’deki her evin mutfagina sokmaya adayiz diyerek açiklamasini söyle sürdürdü. “ Findik yaginin diger bitkisel sivi yaglara oranla hatri sayilir fayda farki vardir. Yagimiza güveniyoruz. Findik yagi tartismasiz bir sekilde yeryüzünün en saglikli yagidir. Iste bu nedenle Türkiye de her evin mutfagina findik yagini sokmayi hedefliyoruz. Ülke çapinda pazarlama agina sahip bir firmayla anlastik. Bundan sonra Hakkâri’nin en küçük beldesinden, Edirne nin en küçük köyüne kadar, Türkiye nin en ucra köselerine findik yagini ulasmayi hedefliyoruz” diye konustu
Bayrak basin toplantisin da yeni ürün ambalajlarini taniti ve açiklamasini söyle sürdürdü. “  Pazarlamada ürün ambalajlarinin önemi bizim için çok büyüktür. yeni pet ambalajli bir ve iki litrelik ürünleri piyasaya sürdük. Findik yaginin tanitimi amaciyla, piyasaya sürülen ürünlerin ambalajlarinin üzerine findik yagiyla ilgili etiketlerin koymaya basladik. Öyle inaniyoruz ki bu proje yag kullaniminda artislarin yasanmasina neden olacaktir.
Firma olarak Türkiye pazarindaki paylarini artirmak amaciyla, ülke çapinda dagitim yapan bir firmayla anlasma sagladiklarini söyleyen Bayrak, ”  TMO nun açtigi findik ihalesini kazanarak, 40 bin ton kabuklu, 20 bin ton da iç findik alimi yaptiklarini, yarindan itibaren de findiklarin yag yapimina baslanacagini ifade ederek Böylelikle findik yagi fiyatlari çok asagilara düsecek ve böylelikle halkimiz findik yagini daha kolay alacak “ diye konustu.
 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.