SON DAKİKA!

CUMHURİYET KURULALI OLMUŞ 90 YIL ONLARIN DERDİ YOL

Giresun’un Görele ilçesine bağlı Esenli Köyü Karayoluna bağlanmak için gerekli 500 metreye bağlantı yolu yapılmadığı için 20 Kilometrelik yolu gitmemek uğruna aradaki mesafeyi yürüyerek gidiyorlar.

Görele ilçesine bağlı Esenli köyü sakinleri, 500 metre uzaklıktaki karayoluna bağlantıları olmadığı için 20 kilometrelik dağ yolunu kullanıyor. 500 metre yürümeyi tercih eden ve Zıva deresini aşmak zorunda kalan köylüler, bir köprü ve yol bağlantısı yapılmasını istiyor.

Köy Muhtarı Osman Tenk, dereyi atalarının yaptığı kemer köprüyle geçebildiklerini belirterek şöyle konuştu: “Ancak, yolumuz olmadığı için 500 metre yürümeyi tercih ediyoruz. Yol yapılırsa dere üzerine bir de köprü gerekli. ya buraya 500 metre bir yol bağlantısı yapılmalı ya da biz yıllarca olduğu gibi 20 kilometrelik alternatif araç yolunu kullanmak zorunda kalacağız. Ancak, bizim okulumuz, değirmenimiz arazilerimiz kısaca bütün ilişkilerimiz Yeşildere, Hamzalı Sisdağı grup yolu bağlantılıdır. Bu yol da çok kullanışlı değil ama çaresiz kullanmak zorundayız. Özellikle kışın tamamen kullanılamaz hale geliyor.”

Görele’nin en büyük köyü olduklarını ve sadece seçim dönemlerinde siyasilerin ilgi odağı olduklarını hatırlatan Muhtar Osman Tenk; şunları söyledi: “Görele’nin en büyük köyü olduğumuz için sadece seçim dönemlerinde önem kazanıyoruz. seçimden seçime bu yol için söz veren siyasiler ne yazık ki seçim sonrası unutuyorlar.Köyümüzün grup yoluna bağlanması için hiçbir arazi sorunu yok herkes arazilerinden yol geçmesi için imza verdi. Sadece yolumuzun programa alınıp bir köprü ve 500 metre yol yapılması gerekiyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.