SON DAKİKA!

Cüneyt Zapsu, Aykut Gezmis i Mahkemeye Verdi

Uluslararasi Kuru Meyve ve Kuruyemis Konseyi nin eski baskanlarindan Cüneyd Zapsu, son genel seçimlerde CHP den Giresun 2 nci sira milletvekili adayi olan Aykut Gezmis hakkinda, findikla ilgili yaptigi bir açiklamada kendisine hakaret ettigi gerekçesiyle 20 bin liralik tazminat davasi açti. Basbakan Recep Tayyip Erdogan da Aykut Gezmis hakkinda suç duyurusunda bulundu.Cüneyd Zapsu, 2011 genel seçimlerinde Giresun dan CHP milletvekili adayi olan Aykut Gezmis in Karadeniz den Günebakis gazetesinde çikan, “2005 yilinda isbasinda olan Fiskobirlik yönetimi sayesinde 7,5 liraya kadar çikan findik fiyatlari Basbakan in basdanismani Cüneyd Zapsu nun istekleri dogrultusunda özel bir çabayla bir yil içinde 2 liraya kadar düsürülmüstür” açiklamalari hakkinda avukati araciligi ile suç duyurusunda bulunarak dava açti.


Istanbul Nöbetçi Asliye Hukuk Mahkemesi tarafindan Aykut Gezmis e gönderilen tebligatta dava konusu su ifadelerle açiklandi:


“Davalinin hiçbir kaniti olmayan ve hakaret teskil eden bu yalan ve tamamen kendi yorumuna dayali ifadeleri, davacinin toplumsal seref ve haysiyetine agir bir saldiri teskil ettigi gibi politik yasamini zedeleyici, yüklendigi görevlerin gerektirdigi halk inancini yikici, kisisel, aile ve sosyal yasantisini sarsici niteliktedir. Davalinin söylemleri hiç kuskusuz müvekkilimizin siyasi çevresi, kamuoyu ve toplum içindeki durumunu sarsacak ve hakkinda yersiz düsüncelerin dogmasina ve söylentilere sebep olacaktir. Bu nedenle Karadeniz den Günebakis gazetesinde 31 Mayis 2011 de, Fiskobirlik i Basbakan in yaptigi konusmalar batirdi basligiyla yayimlanan yazida müvekkilimizin manevi sahsiyet haklarina saldiri teskil eden iftira niteligindeki iddia ve ithamlar nedeniyle toplam 20 bin lira manevi tazminatin haksiz fiil tarihinden itibaren isleyecek yasal faizi ile birlikte davalidan tahsiline, yargilama giderleri ve vekalet ücretinin davaliya tahmiline karar verilmesi vekil olarak saygi ile arz ve talep olunur.”


GEZMIS: TEBLIGATI ALINCA SASIRDIM


Dava ile ilgili tebligatin kendisine ulastiginda sasirdigini dile getiren isadami Aykut Gezmis ise, findiga ve üreticiye sahip çiktigi için suçlu duruma düstügünü söyledi. Gezmis, amacinin halka findikla ilgili dogru bilgileri aktarmak oldugunu ifade ederek “Üreticinin kurdugu Fiskobirlik i ve üreticinin hakkini savundugum için suçlaniyorum. Yaptigim açiklamada kimseye hakaret etmedim, sadece halki bilinçlendirmeye çalistim. Bir siyasi elestiri yaptim. Her Karadenizlinin de böyle düsünmesi ve findigi savunmasi gerekir. Hakli oldugum da mahkeme tarafindan kanitlanacaktir.” dedi.


BASBAKAN DA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU


Gezmis ayrica seçim çalismalari sirasinda katildigi bir radyo programindaki konusmasi sirasinda, kendisine hakaret ettigi iddiasiyla Basbakan Erdogan in da hakkinda savciliga suç duyurusunda bulundugunu aktardi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.