SON DAKİKA!

DAMIZLIK SIĞIR YETİŞTİRİCİLERİNE ARAÇ YARDIMI

Giresun’da Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Suni tohumlama ve küpeleme hizmet araçları dağıtım töreni yapıldı.

Törene, Giresun Valisi Dursun Ali Şahin’in yanı sıra, Vali Yardımcısı Ahmet Yılmaz, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Muhammet Angın, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Talat Çetiner ve üyeler katıldı.

Törende konuşan Giresun Valisi Dursun Ali Şahin, son yıllarda Giresun’da güzel gelişmelerin her yönüyle kendini gösterdiğini belirterek, düzenlenen töreninde bunlardan biri olduğunu söyledi.

Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğinin çok kısa zamanda büyük atılımlar yaptığını belirten Vali Dursun Ali Şahin, “Bugün 20 bin kadar hayvanı barındıran ve onlara hizmet eden daha açıkçası onların sahiplerine hizmet eden bu birliği ben yürekten kutluyorum. Sadece bu birliği değil Manda Yetiştiricileri Birliği ve Süt Üreticileri Birliği bunlarında kurulması tabi ki ilimize büyük bir girdi sağlamaktadır. Özellikle sığır yetiştiricilerinin çalışmaları, 5 yılda üye sayısını 25 den 2300’e çıkarmaları güzel bir durum.

Giresun Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden küpeleme ve suni tohumlama işlerini alması ve bu vesileyle kendine bir filo oluşturarak bu filoyla vatandaşın ayağına giderek hizmet vermesi beni son derece sevindirmektedir. Süt Üreticileri Birliğinin de aynı bünyede hızla çalışması sevindirici bir durumdur. Giresun denince tarım akla gelir. Tarımsal faaliyetler daha fazla. Hayvancılık biraz ihmal ediliyor gibi görülüyor. Bu vesileyle bu birliklerin faaliyete geçmesiyle hayvancılıkta artık kendini göstermekte bende bu sektörde varım dediği bir andayız. Birliğin bu alanda kat edeceği mesafe üreticilerine büyük bir girdi sağlayacaktır. Giresun’da sadece fındık değil artık hayvancılıkta da ben varım diyecektir. 15 ilçe merkezle 16 ilçenin faydalanacağı vatandaşın ayağına gidecek olan bu birliği kutluyorum. İnşallah vatandaşın yüzünü güldürür diyorum” dedi.

Konuşmaların ardından, kurdele V Ali Şahin tarafından kesilerek 8 aracın teslimi yapıldı.

1 Yorum

  1. Fındıkta sözü geçiyo mu da hayvancılıkta da ben varım diyecekmiş.. peh gülerim ancak..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.