SON DAKİKA!

DENİZDE KAYBOLAN TIP ÖĞRENCİSİ HÜSEYİN TOPŞİR BULUNAMADI

Giresun Merkez Güre Mahallesi’nde bulunan plajlar mevkinde 2 arkadaşlarıyla serinlemek için denize giren Azarbaycan’da Tıp Fakültesi Öğrencisi Hüseyin Topşir (23) akıntıya kapılarak kayboldu.

Edinilen bilgilere göre, iki arkadaşıyla plaja gelen Hüseyin Topşir denizin dalgalı olmasına aldırmadan girdiği denizde açılmaya başladı.

Bir süre sonra çırpınmaya başlayan Hüseyin Topşir’in yardımına ise iki arkadaşı koştu fakat dalgaların şiddetini arttırmasıyla müdahale edemedi. Azerbaycan’ın Başkenti Bakü’de Tıp Fakültesi 2. sınıf öğrencisi olan Hüseyin Topşir daha sonra ise gözden kayboldu. Çevredeki vatandaşlar ise durumu sahil güvenliğe ve polise bildirdi. Olay yerine gelen Sahi Güvenlik, Giresun Belediyesi Sualtı Arama Kurtarma, AKUT, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri denizde arama çalışması gerçekleştirdi. Uzun arayışların ardından sonuç alınamazken havanın kararmasıyla arama kurtarma çalışmalarına ara verildi.

Babası imam olarak Almanya’da görev yaptığı öğrenilen Hüseyin Topşir’in ailesine de haber verildi. İki gündür süren aramalara rağmen halen ulaşılamadı.

Öte yandan Hüseyin Topşir’in halasının kocası eniştesi Ali Yel’inde 1999 yılında Hopa-Pazar arasında batan gemide çalıştığı ve henüz cenazesine ulaşılamadığı öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.