Uncategorized

Dereli Dereleri Costu

Gece artarak yagan saganak yagis Dereli’de bir çok yan derenin tasmasi sonucu su baskinlarina neden oldu.  Su baskinlari ilçede bir çok yolun kapanmasina yol açti.
Dereli Belediye Baskani Zeki Senlikoglu, Giresun Isik Gazetesine yaptigi açiklamada ilçenin Sütlüce, Bahçeli, Eldirek ve Kuzca Mahalleleri ile ulasimi saglayan yollarda meydana gelen su baskinlari ve heyelan nedeniyle kapandigini söyledi. Senlikoglu, 24 ayri noktada olusan heyelan ve yan derelerin tasmasi sonucu kapanan yollarin açilmasi için ekiplerin çalismalarini yürüttügünü ancak yeterli olmadigini bildirdi.
Asiri yagislar nedeniyle Giresun – Dereli Karayolunun Çalca köyü mevkiinde kapanan yol karayollari ekiplerinin çalismasi sonucu tek seritten kontrollü olarak ulasima açildi. Yine ayni yol üzerinde meydana gelen toprak kaymasi nedeniyle ulasimda sürücüler güçlük yasiyor.
Öte yandan Karayollari Bölge Müdürlügü’nün yapmasi gereken 2 menfezin bu zamana kadar yapilmamasi yüzünden ilçenin büyük sikinti yasamasi tepki topladi.
 
METEOROLOJI’DEN SEL UYARISI
DEVLET Meteoroloji Isleri Genel Müdürlügü, Orta ve Dogu Karadeniz kiyilarinda saganak yagis uyarisinda bulundu.
Devlet Meteoroloji Isleri Genel Müdürlügü nden yapilan uyarida, özellikle yarin ögleden sonra baslamak üzere basta Rize ve Hopa çevreleri olmak üzere Trabzon, Giresun, Ordu ve Samsun da yagislarin ögle saatlerinden itibaren kuvvetlenerek etkisini arttirmasinin beklendigi belirtilerek vatandaslar, bir sonraki günün aksamina kadar sel, su baskini ve heyelan tehlikesine karsi uyardi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.