SON DAKİKA!

DERELİ TAŞLICA KÖYÜ TURİZM MERKEZİ OLUR MU?

Giresun’un Dereli ilçesi Taşlıca Köyü bir süredir devam eden çalışmalar ile Turizm alanında faaliyet göstermeye hazırlanıyor.

İstanbul’da yaşayan Ozan Gezgini (Adem Güney) önderliğinde bir araya gelen Dereli ilçesi Taşlıca Köyü sakinleri köylerini EKO Turizm Tatil köyü haline getirebilmek için çalışma başlattı.

Taşlıca Köyü doğumlu ünlü Sanatçı Ozan Gezgini önderliğinde dün kahvaltılı bir toplantı ile bir araya gelen Dereli İlçesi Taşlıca Köylüler yapılacak çalışmaları köy sakinleri ile tartışarak karara bağladı.

Sabahın erken saatlerinden itibaren Kartal’da bir Restoran’da bir araya gelmeye başlayan Taşlıca Köylüleri yakın dostları da yalnız bırakmadı.

hacimehmetademonal

Ünlü Sunucu Hacı Mehmet Günaydın’ın açılış konuşmasını yapmak üzere sahneye davet ettiği Ozan Gezgini Adem Güney ” Dereli ilçemizin güzide köyü Taşlıca uzun yıllar tarihi ipek yoluna geçiş olmuş. Köyümüzde tarihi bir han var hanın şuan sahibi biz böyle bir proje ile karşısına çıkınca bize sonuna kadar destek verdi. Ayrıca köyümüz ilköğretim okulu şuan faaliyet gösteremiyor.  Gerekli girişimleri yaparak okuluda alıp gerekli onarımı yapıp köyümüzü EKO Tatil köyü statüsüne kavuşturmayı hedefliyoruz. Baharın başlaması ile buradan sayısı kaç kişi olur şuan bilemiyorum, gidip Taşlıca köyünde bir temizlik yapıp ilk misafirlerimizi ağırlamayı hedefliyoruz. Bu çıktığımız yolda bize en büyük desteği komşu köylümüz işi Turizm olan Hüseyin Usta verdi, buradan kendisine teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

ustahuseyinhaber

Usta Turizm Firması Sahibi  Hüseyin Usta ” Turizm Giresun ve ilçelerinin kurtuluş reçetesi, ancak gördüğümüz kadarıyla bunu  ancak biz söylüyoruz. Şuan Giresun’un Turizm Müdürü yok, resmi kurumlar yaptığımız bütün müracaatlara ilgisiz. Burada dile getirildi yaylalarımızda yeterli konaklama ve sosyal  alan yok. Bizde Taşlıca köyü başta olmak üzere yaylalara yakın köylerde böyle projeleri hayata geçirerek en azından atıl duran böyle yerleri değerlendirip ekonomiye kazandırmayı hedefledik. Yaylalarımızda yeterli tesisler olana kadar oralara yatırım yapmış hemşerilerimizin kapısını çalıp evlerini villalarını geçici süre değerlendirmeyi düşünüyoruz.” dedi.

taslicakoyukahvaltihaberi1

taslicaethem

Dereli ilçesi Taşlıca Köyü mensuplarının bir araya geldiği kahvaltılı toplantıya, Kanal 28, Gündem Gazetesi Zeki Al, Gurbetçi Giresun Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ethem Bakar, Vatan Giresun Gazetesi Aydın Kömürcü, Derelim Haber Sitesi Murat Türk katıldılar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.