SON DAKİKA!
giresunderelibursagemlikkardessehir

DERELİ’DEN GEMLİK ÇIKARMASI

Giresun’un Dereli İlçesi Belediye Başkanı K.Zeki Şenlikoğlu beraberinde belediye meclis üyeleri ve sivil toplum örgütü temsilcileri ile kardeş belediye Bursa Gemlik ilçesine adeta çıkarma yaptı.

gemlikdereli

Ziyarete Bursa Gemlik ilçesinde faaliyetlerine devam eden Giresunlular derneği yöneticileri de katıldı. Gemlik Belediye Başkanı Vekili Refik Yılmaz yapılan bu ziyaretten dolayı büyük bir memnuniyet yaşadı.

Gemlik’in kardeş şehri Giresun İline bağlı Dereli İlçesi Belediye Başkanı Kazım Zeki Şenlikoğlu Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz’ı makamında ziyaret etti. Giresunlular Derneği yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Belediye binasına gelen Dereli Belediye Başkanı K.Zeki Şenlikoğlunu Başkanvekili Refik Yılmaz ve Belediye Meclis üyesi Aslan Özaydın karşıladı.

Gemlik Belediyesi ile her zaman işbirliği içinde olduklarını ve istişare diyaloglarının sürdüğünü ifade eden Kazım Zeki Şenlikoğlu, Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz’dan araç ve ekipman yardımı talebinde bulundu. Giresun Dereli ilçesi ile kardeş şehir olmaktan duydukları mutluluğu dile getiren Refik Yılmaz’da, Şenlikoğlu’nun talebini Belediye Meclisine getireceklerini söyledi. Oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette, Şenlikoğlu Yılmaz ve Gemlik heyetini yaz aylarında organize ettikleri Yayla Şenliklerine davet etti.

2001 yılı Eylül ayından bu yana kardeş şehir olan Gemlik ve Dereli arasındaki ikili ilişkilerin artarak devam edeceği belirtildi. Dereli Belediye Başkanı Kazım Zeki Şenlikoğlu, Belediye ziyaretinin ardından ilçede çeşitli kurum ve kuruluşlara da ziyaretlerde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.