SON DAKİKA!

DEVA Partisi Giresun İl Başkanı Özgür Okusal Kültür Sitesini Sordu?

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Giresun İl Başkanı Özgür Okusal yaklaşık 10 yıl önce yıkılan ve halen yenisi yapılamayan Giresun Vali Sami Oytun Kültür Sitesinin  kültür ve sanat şehri Giresun’da bir an önce yenisi yapılmalıdır. dedi.

DEVA Partisi Giresun İl Başkanı Özgür Okusal’ın yaptığı yazılı açıklama;

Giresun İlimizde Vali Sami Oytun Kültür Sitesinin yıkılmasından sonra 10 yıldır Kültür Sitesi bulunmamaktadır. Nerdeyse diğer illerin ilçelerinde bile bulunan Kültür Sitelerinin, ilimizde bulunmamasını büyük bir kayıp olarak değerlendirmekteyiz. 10 yıl sonra Kültür ve Turizm Bakanlığı yatırım programına alınan Kültür Merkezi projesi Demokrasi ve Atılım Partisi olarak bizleri memnun etse de, yapılacak olan Kültür Merkezinin yer seçimi, ilimiz Mimarlar Odası tarafından uygun olarak değerlendirilmemektedir.

Yönetimin her alanında liyakati esas alan DEVA Partisi olarak,  Mimarlar Odası’ nın görüşleri bizim için önemlidir. Toplumun her kesiminin kullanacağı ve uzun yıllar halkımıza hizmet verecek Kültür Sitesinin konumunda siyasi çıkarlar gözetilmeden konunun uzmanı, şehrimizin Mimarlarının görüşleri önemlidir.

2023 yılında bitirilmesi planlanan Kültür Sitesinin yatırım planlamasına alınmasından dolayı iktidar siyasilerine teşekkürlerimizi iletir, ben yaptım oldu anlayışından sıyrılarak ilimiz Mimarlar Odasının konu hakkındaki görüşlerini ve raporlarını dikkate almalarını önemsiyoruz. dedi.

Giresun hepimizin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.