Uncategorized

Devlet Bahçeli Konusuyor TRT3 Canli

MHP Genel Baskani Devlet Bahçeli partisinin grup toplantisinda milletvekillerine hitap ediyor. Bahçeli nin konusmasindan satir basliklari söyle. ABD nin Türkiye nin Afganistan a ilave asker göndermesi talepleri Türk-Amerikan iliskileri gündeminde bir süredir devam eden sokak olaylari ve sehit haberleri yer alan endise verici bir durumdur.

 

Dr.Devlet Bahçeli aralarinda Giresun Espiyeli Cengiz Saribas inda bulundugu sehitlerimiz için gelen haberlerin müsbet yada menfi yönde hiçbir degerlendirmeye tabi tutulmamalidir aski halde bizleri sehit cenazeleri üzerinden siyaset yapiyor degerlendirmesi yapilmaktadir ancak bunda en büyük sorumlu kendisini açilimin koordinatörü ilan eden Içisleri Bakani Besir Atalay dir dedi.

 

Bahçeli son Gazi mahallesi olaylari sirasinda nihayet polis güçlerimizin baslarindaki bakana ragmen “SEHITLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ” NE MUTLU TÜRKÜM DIYENE” SEHITLIGIM AL BAYRAK IÇINDIR” sloganlari atarak ülkede yürütülen bölücülük faaliyetlerine gerekli cevabi vermistir kendilerini kutluyorum dedi.

 

Dr.Devlet Bahçeli ülkede kan gövdeyi götürürken Basbakan Erdogan suanda ABD de ne aramaktadir Obama nin Türkiyeyi ziyareti sirasinda Erdogan a verdigi talimatlari yerine getirmis olmanin rahatligi içinde Obama nin kendisine verdigi payeyi almak için mi diye sordu?

 

MHP Genel Baskani Dr. Bahçeli 13 Aralik 2009 günü Ankara da baslayacaklari milli dirilis mitinglerine ellerine al bayrakalrini alacak herkesi beklediklerini söyledi.

 

Buradan Erdogan a söylemek isterim ki, yattiginiz yerden servetinizin üzerine servet kattiniz. Yattiginiz yerden köseyi döndünüz. Siz yattiniz aziz milletimiz çalisti. Siz keyif yaptiniz esnaf, isçi, memur çalisti. Basbakan Erdogan yattigi yerden ülke yöneten birisi olarak tarihe geçmistir. Milliyetçi hareket bedeli kanla ödenerek kurulan Cumhuriyetimizin, onun isçisinin ve müesseselerinin haklarini korumaya her zaman ve her ortamda korumaya azim ve kararlidir.

Bu ülkede hiçbir isçi kardesim yan gelip para kazanacak kadar hayadan uzak ve sorumsuz degildir. Isçi kardeslerimizin bu sekilde suçlanmasini aziz milletimiz elbette degerlendirecektir. Biz buradan TEKEL isçisi kardeslerimizin duygularini paylasiyorum. Kendisi yan gelip yattikça isçimizi ve askerimizi ayni sekilde gören Basbakan insallah sandikta alacagi dersle irkilecek ve mahkemede hesap vermek için ayaga kalkacaktir.
En temel haklarini aramaktan baska bir amaci olmadigi anlasilan TEKEL isçisine onlari yatarak para kazanmakla suçlamasi Basbakan Erdogan in siyasi terbiyesini ortaya koymustur. Bu sözleri onun haddini bilmezliginin örnegi olmustur. Isçi ve memur kardeslerimize reva görünen davranisini siddetle kiniyoruz.

Bu rahatsizlik Basbakani demokratik üsluptan hizla uzaklastirmistir. Memurlarin 1 günlük is birakmasinin arkasindan Basbakanin açiklamalari bunun tipik bir göstergesidir. Yapilan eylemi azmedemeyen Basbakan Erdogan, görevden uzaklastirma yoluyla onlari sindirmeye çalismistir.

Bir yönetici için en büyük gerileyis yönetim sorununu üstlendigi çalisanlarla olan  diyalogunu kaybetmesidir. Mesruiyetini yabancilarda arayan bir Basbakan in halkin isteklerini dikkate almamasi elbette ki kendisinden beklenen bir davranistir. Erdogan milletine yabancilasmistir. Meselelerin üstesinden gelemeyecigini anlayinca hakaret etmekten bir rahatsizlik duymamaktadir.

 

Bugün ülke olarak en büyük talihsizligimiz uluslararasi kuruluslarin raporlariyla Türkiye nin

iyiye gittigini düsünecek kadar basiretini yitirmis Erdogan ülkemizi tam bir çikmazin içine sokmus ve gelecegimizi atese atmistir.
Siyasetten iflas etmis Basbakan Erdogan in mutlu ve umutlu olmasi için sinir ötesine bakmasinin bir faydasi olmadigini söylemek isterim.

 

AKP iktidari ekonomideki hiçbir meseleye köklü bir çözüm bulamamistir. Ekonomik krizi yanlis okuyan tedbir ve ön anlamda yanlis politika izleyen iktidar ekonomik odakli problemlerinin daha da büyümesine yol açmistir. Türkiye nin içinde kivrandigi ve milletimizi derinden etkileyen krizin sebebi AKP politikasinin sonucudur.
Danistay karari sonrasi katsayisi uygulanacak esaslar bakimindan hukuki bosluklar dogmustur. YÖK ün acil olarak tasarrufta bulunmasi ve belirlemesi en acil durumdur. Meclis çatisi altinda yasal  düzenleme bulunuyorsa AKP hükümetinin harekete geçmesi gerekmektedir. Bu konuda genis zeminde mutabakat aramaya ihtiyaç duyuluyorsa MHP bu konuda katkiya hazirdir.

Milli egitim sisteminin yapisal bozukluklari kronik bir bozluk haline gelmistir. AKP nin bu konuda gerekli siyasi irade ve kararliligi gösterememis ve bu yönde somut adimlar atmamistir. Bu konuda samimi olmayan AKP bunlari ucuz bir istismar alani olarak görmüs Türk Milleti ni oyalamis ve aldatmistir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.