Uncategorized

Devlet Bahçeli den Medyaya Muhtira

Meclis te yumruklarin konustugu utanç gecesi tartismalarina MHP lideri Devlet Bahçeli de katildi. AK Parti yi sert sözlerle elestiren Bahçeli nin yazili açiklamasinda medyaya yönelik de agir ithamlar var.

Tek tek dört medya devinin ismini siralayan Bahçeli, “Söz konusu olan medya temsilcilerinin gerçege aykiri ve ahlaken sorunlu yayinlarinin devami halinde, aziz milletimiz bunlari affetmeyecek ve milliyetçi -ülkücü irade ise bu ahlaksizligi asla unutmayacaktir” uyarisinda bulundu.


 


 

MHP Giresun Milletvekili Murat Özkan kravati sikilmak sureti ile tartaklanmis ve AKP milletvekilleri ve bakanlar tarafindan meclis baskan vekili CHP li Güldal Mumcu nun ugradigi hakaretlere sahit olmustu.

 

 

Bahçeli nin sert açiklamasi söyle:

Adalet ve Kalkinma Partisi seçim tarihi yaklastikça partisinde yasanacak çözülmeleri durdurmak, iktidar imkânlarini kaybetmemek, her alana yayilan bunalimi gözlerden kaçirmak üzere yeni bir gerilim ve istismar stratejisini uygulamaya koymustur.


Bu yeni karanlik kampanyanin vasitalari ise isbirlikçi medya gücü, yandas sivil toplum kuruluslarinin içte ve distaki uzantilari, uluslararasi kara para ve finans sebekeleri ile nihayet bu zilleti sineye çekmeye ve Basbakan Erdogan’in fedailigini yapmaya hazir bazi AKP milletvekilleridir.


Nitekim, Mecliste yasananlarin ardindan güdümlü medya gücü tarafindan partimize yönelik tek tarafli ve AKP’yi masum göstermeye çalisan çarpitilmis haber ve yorumlar bu kirli ittifakin açik belgesi olmus ve sözde tarafsiz yayin yaptiklari iddiasinda bulunanlarin ise kirli yüzlerini ortaya çikarmistir.
Bu konuda AKP destekli hisim ve akrabalardan olusan medyadan çarpitilmis haberler beklenmek dogaldir.


Ancak servetinin kaynagi saibeli olan ve elindeki medya gücünü ticari faaliyetleri için iktidara kiralayan medya patronlarindan Ahmet Çalik, Akin Ipek, Turgay Ciner ve Ferit Sahenk’in elindeki haberlesme vasitalari ve elemanlari ile partimize yönelik karalamalarin odagi haline geldikleri görülmektedir.


Söz konusu olan medya temsilcilerinin gerçege aykiri ve ahlaken sorunlu yayinlarinin devami halinde, aziz milletimiz bunlari affetmeyecek ve milliyetçi -ülkücü irade ise bu ahlaksizligi asla unutmayacaktir.


Partimiz, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde AKP grubuna mensup milletvekillerinin Milliyetçi Hareket Partisi Grubuna yönelik tehditkar tavirlari ve fiziki müdahale arayislarini siddetle reddetmekte kinamaktadir.
Bu olay akibetini anlayan müflis ve zavalli siyaset çürümüslügünün tahammülsüzlügü olarak siyasi tarihe geçecektir. Aziz milletimizin de bu olaylari tasvip etmesi mümkün degildir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.