Uncategorized

DITIB Almanya yi Camiler Ile Donatiyor

Almanya da kurulu DITIB yaptirdigi camiler Hac ve Umre organizasyonlari ve sosyal çalismalar ile bir çok dünya devletine rol model olarak ses getiriyor.

Diyanet isleri Türk islam Birligi Almanya Sututgart Aalen de bir benzin istasyonu iken aldigi yeri Camiye çevirerek Aalen de yasayan yaklasik 3.500 müslümana hizmet vermek üzere insaa ediyor.
 

Gazetemiz imtiyaz sahibi ve sorumlu yazi isleri müdürü Ethem Bakar SHW makinada yaptigi görüsme sonrasi kuzeni ve gazetemiz Sututgart sorumlusu Muhittin Kara ya konuk oldu,görüsmeye gazetemiz Aalen sorumlulari Ibrahim Algül ve Muammer Algül de katildi.

 

Aalende iki gün konaklayan Bakar a Aalen de insaa edilen Camii hakkinda Aalen sorumlularimiz Ibrahim ve muaammer Algül bilgi verdiler.

 


 


 

Cami insaatini gezen gazetemiz imtiyaz sahibi Ethem Bakar son bir haftada Almanyada gezdigi her yerde Camii ve ibadethanelere olan igliye hayran kaldi.

 

 

Resimler: Muammer Algül-Ibrahim Algül

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.