Uncategorized

DITIB Hüsn-i Hat Sergisi Açti

Ali Özdemir Köln/Almanya dan bildiriyor.

 

 

Diyanet Isleri Türk Islam Birligi (DITIB) Genel Merkez nin konferans salonunda, geleneksel Türk-Islam sanatlarindan olusan ve  Hüsn-i Hat sanatçisi Osman Abdulvahab tarafindan hazirlanan 80 e yakin eser sanatseverlerin begenisine sunuldu.

Serginin açilisina, Gazetemiz basyazarlarin dan Giresun Yaglidereli hemserimiz ve  DITIB-Sosyal Dayanisma Merkezi Genel Baskani Ali Özdemir, DITIB Yönetim Kurulu Üyeleri Sinasi Akyürek ve Orhan Bilen, DITIB Genel Müdür V. Mehmet Yildirim, birim müdürleri, NRW eyalet birlikleri yönetim kurulu üyeleri ile çok sayida sanatsever katildi.


DITIB Egitim ve Kültür Müdürü Isik Ugurlu’nun yaptigi açilis konusmasi ile 23 Ocak 2010 da açilisi yapilan sergi, daha sonra sanatseverler tarafindan ziyaret edildi. Sergi 25 Ocak 2010 tarihinde saat 18:00‘e kadar sanatseverler tarafindan ziyaret edildi.


Usta Hüsn-i Hat Sanatcisi Osman Abdulvahab’a DITIB Genel Müdür V. Mehmet Yildirim günün anisina bir buket çiçek takdim etti.


Hat sanatcisi Osman Abdulvahab da konusmasinda, “Bugün ikinci kez DITIB’de sergi açmanin mutlulugunu yasiyorum. Bundan dolayi öncelikle basta DITIB Genel Baskani olmak üzere, bütün yetkililere tesekkür ediyorum.” dedi.


DITIB Genel Merkez’de üç gün süreyle açik kalan “Hüsn-i Hat Sergisi”ne sanatseverler büyük ilgi gösterdi.
 


 


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.