Uncategorized

DITIB ZSU GMBH Iftar yemekleri devam ediyor

DITIB-ZSU GmbH ticaret sirketi eyaletlerde geleneksel olarak Ramazan ayinda verdigi halk iftarlari serisine Frankfurt’ta devam etti. Iftar yemegi, çok sayida DITIB dernek yöneticisinin yani sira is, bürokrasi, sanat ve siyaset dünyasini biraraya getirdi


Frankfurt DITIB Merkez Camii’nde yogun katilimin gösterildigi iftar yemeklerine, T.C. Frankfurt Baskonsolosu Ilhan Saygili, Din Hizmetlei Atase Vekili Mustafa Eren, Baskonsolosluk çalisanlari, sivil toplum örgütleri temsilcileri, Banka temsilcileri ve is adamlari istirak etti.


 


Frankfurt DITIB Merkez Camii Dernek Baskani ve ZSU GmbH ticaret isletmesinin Hessen eyalet sorumlusu Irfan Dinç, yaptigi açilis konusmasinda  bütün katilimcilari selamladi. Dinç, “Almanya‘da oldugu gibi Hessen eyaletinde de ZSU GmbH ticaret isletmesi hergeçen gün büyüyerek gücüne güç katiyor. Daha yeni kurulmus olmasina ragmen vatandaslarimizdan büyük teveccüh gören sirket hizmetlerini genisleterek faaliyetlerine devam edecek” dedi.


ZSU GmbH ticaret isletmesi Mütevvelli Heyeti Baskani Ali Özdemir de yaptigi konusmada, 3 yil önce kurulan sirketimiz Almanya‘nin 7 eyaletinde temsilcilikler ve satis bürolari açarak kisa zamanda adini tüm Almanya‘ya duyurdugunu, ayrica bu güzide topluluga bakildiginda toplumun her katmanindan temsilci bulundugunu bu fotografin Türk toplumunun birlik ve beraberligini gösterdigni bundan dolayida kendilerinin çok mutlu oldugunu belirterek, üst kuruluslari olan Diyanet Isleri Türk Islam Birligi (DITIB)‘ne kendilerinin önünü açtiklari için tesekkür ederek konusmasini tamamladi.


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.