DÜNYA

DİTİB’DE KÜLTÜR ELÇİSİ ALİ ÖZDEMİR OLDU

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Pakistan’da kız kolejine sağladığı yardımları bir kez daha Gazetemiz Yayın Danışmanı Ali Özdemir ulaştırarak adeta kültür elçimiz olarak gönüllere taht kurdu.

aliozdemirpakistanda

Aslen Giresun’un Yağlıdere ilçesinden olan ve Gazetemiz yayın danışma kurulunda görev yapan Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Hac ve Umre Müdürü, Sosyal Yardım Sandığı Başkanı Ali Özdemir bir süre önce Pakistan-Raklavot Kız Kolejine kurum tarafından yapılan yardımları iletme görevini üstlenmişti.

aliozdemir

2013 yılının ilk günlerinde yeniden aynı görevle Raklavot Kız Kolejine yardımları götüren Al Özdemir Pakistan’da gönüllere adeta taht kurdu.

Kız öğrenciler tarafından ilahi ve şiirlerle karşılanan Ali Özdemir ve beraberindeki DİTİB heyetine Raklavot kız koleji yöneticileri büyük ilgi gösterdi.

Raklavot Kız Kolejine yardımlarının devam edeceğini söyleyen DİTİB Sosyal Yardım Sandığı Başkanı, Hac ve Umre Müdürü Ali Özdemir “ Burada binlerce üyemizin sizlere yaptığı bağışları temsil ediyoruz. Dualarınızın ve minnetlerinizin sadece karşılıklı elçisiyiz. Türk insanı kadirşinas yaklaşımlarla dünyanın hangi Coğrafyasında olursa olsun Müslüman bütün kardeşlerimize aynı şefkatle yaklaşmaktadır. Pakistan-Türkiye derin hatlarla dost iki millettir bizler bu dostluklara sadece birer perçin vuruyoruz. DİTİB üyelerinin sağladığı bu imkanları size ulaştırmış olmak bizleri ve heyetimizi oldukça memnun etti. Pakistan-Raklavok Kız Kolejimize yardımlarımız devam edecektir.” Dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.