SON DAKİKA!

Diyanet-Sen Sube Baskani Karahüseyin

Diyanet-Sen Giresun Sube Baskani Fethi Karahüseyin, halkin iradesini ipotek altina almak isteyen her türlü olusum, darbe girisimleri ve tüyler ürperten senaryolara karsi olacaklarini söyledi.

Memur-Sen Konfederasyonu na bagli Diyanet-Sen Giresun Subesi üyeleri her ay düzenledikleri yemekli toplantida bir araya geliyor. Bu kapsamda Diyanet-Sen Görele Temsilcigi nin ilçe müftülük personeline verdigi toplantida konusan Sube Baskani Karahüseyin, ocak ayinda vefat eden Genel Baskan Ahmet Yildiz in hayat hikâyesini anlatti.

Yildiz in Benim misyonum din görevlisine hizmet ve dolayisiyla dine hizmettir. sözünü hatirlatan Karahüseyin, düsüncelerini anlattiktan sonra toplantida bulunanlardan Yildiz in ruhuna Fatiha okumasini istedi. Okunan dualarin ardindan sözlerine devam eden Karahüseyin in ve üyeler duygusal anlar yasadi.

Sendika faaliyetleri hakkinda da bilgi veren Karahüseyin, Diyanet is kolunda 2004 yilindan bu yana yetkili olduklarini dile getirdi. Diyanet ve Diyanet Vakfi çalisanlarinin yetkiden önce ve sonrasini karsilastirmasini isteyen Karahüseyin, ” Din görevlileri 1924 te Diyanet in kuruldugu andan, sendikamiz kuruldugu ana kadar olan süreç ve durumu düsünsünler. Kamu personelleri içinde en az maas alan personeldik. Sendikamiz kurulduktan sonra simdi gipta edilir duruma geldik. Bunun da sivillesme sürecinde hakkin verilmedigini, alindigini hak arayisinin dinimizin de emri oldugunu unutmayin. Artik hiç kimse sivil insiyatife gem vuramayacak. Sivil iradeye sahip olacagiz. Vatandaslarimizin iradesini ipotek altina almak isteyen her tür olusum ve fiiliyata, darbe girisimlerine ve tüyler ürperten senaryolara karsi olacagiz. dedi.


Konusmasinda Danistay in katsayi düzenlemesini iptalini elestiren Fethi Karahüseyin, “Katsayi uygulamasi Anadolu insanlarinin, çocuklarinin egitim esitligine engel oldugundan kabül edilemez. Danistay in almis oldugu karar, vicdanlarda rahatsizlik yaratmistir. Mahkeme almis oldugu kararlardaki tutarsizlikla adalet dagitamaz.” diye konustu.


Yemekte konusma yapan AK Parti Ilçe Baskani Avukat Tolga Erener de “Diyanet çalisanlarinin örgütlenip, kamuoyunda kendilerini ifade etmelerini takdirle karsiladim. Sorunlarinizin çözümünde kendi üzerime düseni de partimizin üzerine düseni de yapmaya çalisacagiz.” seklinde konustu.


Üyelerin çesitli soru ve sorunlarinin dile getirdigi toplanti, meshur Görele pidesi ikraminin ardindan sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.