SON DAKİKA!
fethikarahuseyin

DİYANET-SEN YAĞLIDERE’DE TOPLANDI

Diyanet-Sen üyeleri, Giresun Şubemiz ile Yağlıdere Temsilciliğinin organize ettiği yemekli toplantıda buluştu. 12 Mart 2012 günü Yağlıdere İlçesi M.Kemal İlköğretim Okulu salonunda yapılan toplantıya ilgi oldukça fazlaydı.

diyanetsenfethikarahuseyin

İlçede bir tesiste düzenlenen yemeğe, Belediye Başkanı Abdurrahman Kırhasanoğlu, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Başçavuş Mehmet Verim, , Emniyet Amiri Turgay Cengiz, İlçe Müftüsü Yusuf Ulusoy, Espiye Müftüsü Mehmet Yazıcı, Ziraat Odası Başkanı Sezai Çağlar ile bir çok daire amiri ile Şube Yönetimiz ve bazı ilçe temsilcilerimiz ile üyeler katıldı.

İlçe Temsilcimiz Hüseyin HEKİM’ in takdim konuşmasından sonra Diyanet-Sen Şube Başkanı Fethi KARAHÜSEYİN “ Bu ve bunun gibi toplantı ve etkinliklerle elbette aramızdaki kaynaşma ve samimiyetin artırılmasının yanında değerli hocalarımızın varsa sorun ve problemlerinin çözümü ne olmalı konuşulmalı tartışılmalı ve değerli hocalarımızın öneri ve eleştirilerini her zaman dikkate almalıyız.

Sendikal faaliyet ve konuşmaya geçmeden evvel 12 Mart (1921) İstiklal Marşının kabülu ve marşımızın mazlum ve mağdur milletlere ışık tutan marş olduğunu ifade ettikten sonra Şube Başkanımız örgütlenmenin önemini vurguluyarak, “Hedefe ulaşılması, beklentilerin gerçekleşmesi ve ihtiyaçların giderilmesi örgütlenme ile mümkündür. Çağdaş toplumlarda artık hakkın verilmediği ve alındığının iyi bilinmesi gerektiği, bu nedenle temsiliyetini yaptığımız üyelerimizin haklarını alabilmek için de gücümüzü kanundan, anayasadan ve hatta uluslar arası sözleşmelerden (İLO) aldığını ifade etti.
Türkiye’ de dünya da hizmet alanı olarak ilki oluşturan Diyanet-Sen son 8 yıla yetki alarak üyelerinin kazanımlarına kazanım eklemiştir. Hep doğrunun ve haklının yanında olduklarını ve olmaya devam edeceklerini ifade den Şb.Bşk. – Sendika olarak sadece ücret sendikacılığı değil hizmet sendikacılığı yaptıklarını, din görevlisi nasıl camide önder ise toplum içinde de- örgütlenme ve hak aramada da önder olduğu ve olması gerektiğinin altını çizen KARAHÜSEYİN; – Diyanet-Sen’ i niçin kurduk –niçin varız başlığı altında – başörtüsü, katsayı, İHL. Liseleri sorunları, kur’an eğitiminin önündeki engellerin kaldırılmasından-manevi değerlerimize hakaret eden kişi ve kuruluşlarla mücadele ettiklerini ve hepsinden evvel sivil iradeyi ve sivil insiyatifi hazmedemeyen çevrelere ve girift ilişkiler içine girip milletin iradesine gem vurmaya çalışan illegal demokrasi dışı eylem ve hareketlere karşı da mücadele ettiklerini, din görevlisine ve dini değerlerimize karşı sistematik olarak yapılan her platformdaki saldırılara ve tahkirlere karşı da mücadele ettiklerini “ Merhum Gen.Bşk. Ahmet YILDIZ’ ın-din görevlisine hizmetin dolayısıyla dine hizmettir misyon ve anlayışıyla hizmet ettiklerini ve hizmete durmadan devam edeceklerinin altını özellikle çizdi..”

Neyde Mehmet KUDU, Kanunda Samet KARAHÜSEYİN’in sazları eşliğinde oluşturulan Bulancak-Yağlıdere ilahi korosu Yağlıdereli katılımcılara güzel bir akşam akşam yaşattılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.