SON DAKİKA!
mehmetgeldimemursen

DİYANET-SEN GİRESUN ŞUBE ANKARA’DAYDI

1 Mayıs İşçi ve Emek Bayramı nedeniyle MEMUR-SEN Konfederasyonu ve kardeş işçi Sendikası HAK-İŞ le beraber Ankara-Tandoğan Meydanında yapılan mitinge Giresun Şubemiz olarak bir otobüsle katılarak destek verdik.

İSCİbayrami

Şube Yönetimi ile birlikte ilçe yönetimlerimiz ve Büro Memur-Sen İl Başkanı Abdurrahman GENÇ’ in de katıldığı miting oldukça coşkulu geçti.
Miting alanına şubemizin hazırladığı şu döviz ve pankartlar apayrı bir renk verirken bazı taleplerimizi de ön plana çıkartmaya çalıştık.

çtığımız pankartlardan bazıları Kiraz ve Fındık logolarının yer aldığı
‘’Kirazın ana yurdu, Fındığın başkenti GİRESUN Diyanet-Sen Şubesi’’ –
‘’Diyorki;TUİK 8,5 büyüdük- O halde biz de isterük ‘’
‘’(4+4+4) ve Seçmeli dersler için Teşekkür Ederiz-Özerk Diyanet’ i de bekleriz.’’
‘’Hemen sivil Anayasa-Laik (eşit değildir) Fransa- Türkiye’ye özgü Laik Yasa’’
‘’Eşit işe eşit ücrette – DİN GÖREVLİSİ nerede ‘’
‘’T.general Bahtiyar AYDIN’n hesbı sorulsun ‘’
Miting alanında en dikkat çekici ve ilgi gören ve pankart şu idi :

‘‘YÜZDE ELLİ VERDİ ERBAKAN, SIRA SENDE R. TAYYİP ERDOĞAN’’

Oldukça coşkulu ve verimli geçen bu Mitinginde bir konuşma yapan bakan Faruk ÇELİK -Memur-Sen’ in ‘’duy’’ sesimizi çağrısıyla bu çağrıyı duyduğunu ve onun için ilk defa böyle bir mitinge 25-30 yıl sonra bakan sıfatıyla katıldığını, sendikal mesajların ve taleplerin alındığını ve iktidarca değerlendirileceğinin altını çizdi.

Artık şunu gördük ki: Türkiye’de 1 Mayıs miting ve kutlamaları zihinlerde şiddet ve kargaşa ile belli cenahla anılan ve zihinlerde menfi izlenim bırakan bu günün yani 1 MAYIS İŞÇİ VE EMEK bayramının Ankara –Tandoğan meydanında Memur-Sen ile Hak-İş birlikteliği ve olgun ve şenlik havasında geçen kutlama sonrasında; artık meydanların ve 1 Mayısların kötü izlenimlerinin zihinlerden bizim sileceğimize ve sendikal kültürümüze MEMUR-SEN ‘ in damgasını vurduğunu ve bundan sonra da vuracağını kamuoyu da bizlerde gördük.

Bu vesile ile bütün katılımcılara ilgilerinden dolayı şubemiz olarak teşekkür ediyor haklı taleplerimizin değerlendirileceğini ayrıca bütün emekçi memur kardeşlerimizin MEMUR-SEN çatısı altında toplanmaya davet ediyoruz.
Öte yandan mitinge katılan şubemiz kafilesine Ankara – Atatürk Kültur Merkezine kadar gelip hoş geldin diyerek tebrik eden AKPARTİ Mv. Mehmet GELDİ’ ye de şubemiz olarak ayrıca teşekkür ediyoruz.

Saygılar sunarım.

Fethi KARAHÜSEYİN
Diyanet-Sen
Giresun Şube Başkanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.