SON DAKİKA!

Doç.Dr.Turan Alçelik Halkin Sesi Partisin de

Numan Kurtulmus Rixos Hotel de düzenlenen partisinin kurucular kurulu toplantisina katildi.


Kurtulmus, “Partimizin amblemi Osmanli günesi , medeniyet günesi adini verecegimiz günestir . Amblemde uygulanan günes, tarih boyunca medeniyet günesi olarak isimlendirilen bir motifi ortaya koyuyor. Buradan inancimiz, hem yeni bir günün dogdugunu ortaya koymak, hem de Türkiye de yeni bir dönemin, yeni bir günün dogdugunu ifade etmektir” dedi.


Kurtulmus, “Partinin adi Halkin Sesi Partisi . Hem yeni dünyanin kurulmasi oldugunu ifade etmek, hem de bizim medeniyet degerlerimize olan bagliligimizi ifade etmek açisindan Osmanli nin medeniyet günesi motifini kullandik” dedi.


Kurtulmus, partisinin adinin kisaltmasinin HAS Parti olacagini belirtti.


“Bu parti sagci bir parti degildir, solcu bir parti degildir, Liberal bir parti degildir, muhafazakar bir parti degildir. Bu parti türkiye de milletin, halkin merkezi olan bir partidir. Yerimizi milletin merkezi, halkin sesi olarak tanimliyoruz” diyen Kurtulmus, “Alevi-Sünni meselesi, Türk-Kürt meselesi, dindar-laik meselesi, asker-sivil meselesi gibi meseleleri sürekli büyüterek bunlarin üzerinden siyaset yapma devri artik geride kalmistir” dedi.


Partide kimler var?


Halkin Sesi Partisinin kurulus dilekçesi Ümmet Kandogan, Seref Malkoç, Niyazi Güney ve beraberindekilerce Içisleri Bakanligi na sunuldu.


Halkin Sesi Partisi kurucular kurulu listesinde, aralarinda eski bakanlardan Ahmet Cemil Tunç, Ahmet Demircan, Musa Demirci, Refaiddin Sahin, Teoman Riza Güneri, eski milletvekillerinden Doç. Dr. Turan Alçelik, Ahmet Feyzi Inceöz, Ahmet Karavar, Ahmet Sünnetçioglu, Bahri Zengin, Beyhan Aslan, Mehmet Batuk, Mehmet Bekaroglu, Mukadder Basegmez, Nedim Ilci, Hüsamettin Korkutata, Hayri Kirbasoglu, Ömer Vehbi Hatipoglu, Seref Malkoç, Lütfü Esengün, Ümmet Kandogan ile Muhittin Bal, Prof. Dr. Çagri Erhan, Emine Uçak Erdogan, Celal Kazdagli, Erol Göka, Ibrahim Ertan Yülek, Gülten Çelik, Prof. Dr. Haluk Yavuzer, Rahaf Incetahtaci, Hasan Basri Aktan, Ismail Zekai Kutan in da bulundugu 234 kisi yer aliyorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.