SON DAKİKA!

Doğankent’e Tepeden Bakan Türk Bayrağı Boyandı

Giresun’un Doğankent İlçesinde kurulu Kuzey Enerji Hidro Elektrik Santrali Denge Kulesinde bulunan Türk Bayrağı yapılan tadilat ile yeniden boyanarak ilçenin tamamına hakim tepeden ihtişamını sergilemeye devam ediyor.

TKD Kuzey Enerji Üretim Anonim Şirketin Denge Bacası yapısının gövde betonuna, Cumhuriyetimizin 75. yıl dönümünde 1998 yılında, 22 yıl önce, Doğankent Kaymakamlığı ve EÜAŞ Genel Müdürlüğü tarafından Doğankent’in simgesi haline gelen Bayrak Söğütağzı Köyünden Reklam Tabelacı işyeri sahibi Nuri Kara tarafından Atatürk ve Türk Bayrağı çizdirilerek boyatılmıştı.

Tirebolu-Gümüşhane Devlet Kara yolundan da görülen Muhteşem Türk Bayrağı Doğankent ilçesinin ve İşletmenin simgesi haline geldi.

Türk Bayrağı ilk yapıldığında, 25X15 metre ( 375 metre kare ) ebatı ile Türkiye de, yüksekte yapılan üçüncü sırada yer almaktaydı.

Türk Bayrağı, üzerinden geçen yılların verdiği tahribatla boyası aşırı yıpranmış ve aşınmıştı.

Doğankent’e gelen Kaymakamlar, Daire amirleri, Belediye ve halkın genel talep istekleri bayrağın tekrar boyanması yönünde oluşan kamu oyu sonunda karşılık buldu.

TKD Kuzey Enerji Üretim Anonim Şirketi yöneticisi Hüseyin Öztürk, Bu kapsamda Kurum kuruluşlarımız ve vatandaşlarımızın istekleri doğrultusunda ilçemiz ve Doğankent HES’in simgesi haline gelen Türk Bayrağı ve Atatürk resmi için yapmış olduğumuz çalışma neticesinde Türk Bayrağını İşletmemize ve Doğankent’e yakışır hale getirmek içi kolları sıvayarak çizimini ve ilk boyasını yapan ustası Nuri Kara’ya yeniden tadil ettirilerek görünümü yenilenerek Doğankent ve ülkemize yakışır bir hale getirildi. dedi.

Haber: Seyit Güvendi

2 yorumlar

  1. O HES oradaki derenin anasını ağlatmış bayrakla gözünüzü boyamış siz de yemişsiniz

    • Editör Notu:Doğankette kurulu HES hiç bir dereyi kurutmadığı gibi Harşıt çayı için önemli bir toplama ve taşkın önleme görevi yapıyor. Diğer HESler gibi dere kurutmadı önemle hatırlatalım….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.