SON DAKİKA!

DOKAP EYLEM PLANI TOPLANTISI YAPILDI

Merkezi Giresun’da bulunan Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi (DOKAP) eylem planı toplantısı Gümüşhane Valiliğinde yapıldı.

Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi (DOKAP), eylem planı hazırlık toplantılarına başladı.

DOKAP Başkanı Ekrem Yüce, Gümüşhane Valiliği’ndeki toplantıda yaptığı konuşmada, eylem planının, bölgedeki 8 ili (Artvin, Bayburt, Giresun, Gümüşhane, Ordu, Rize, Samsun ve Trabzon) kapsamındaki yatırımların hızlandırılarak, büyük bir bölümünün 2015 sonuna kadar tamamlanmasını planladıklarını söyledi. Ekrem Yüce, ekonomik büyüme, sosyal gelişme ve istihdam artışı sağlanarak bölgede yaşayan vatandaşların refah, huzur ve mutluluğunun artırılmasının amaçlandığını ifade etti.

Yüce, DOKAP’ın; bir kamu yatırımları paketi olmaktan çıkarılıp, farklı kesimlerin tarım, turizm, ulaştırma, sanayi, eğitim, sağlık ve benzeri eşgüdüm içinde ele alınmasını içerdiğini anlattı. Yüce, bölge genelinde yapılacak çalışmanın tamamlanmasını müteakip hazırlanacak taslak belgenin, valilikler ve kurumlarla paylaşılarak, DOKAP Eylem Planı’nın ilk aşamasının tamamlanacağını kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.