SON DAKİKA!

DOLANDIRICI GİRESUNLUYU DOLANDIRAMADI

Telefonla vatandaşları arayarak, belirli kimlikler altında hesaplarından para çekmelerini ve verdikleri hesap numarasına yatırmalarını isteyen dolandırıcılara vatandaşlar artık kanmıyor.

Telefon dolandırıcıları bugün Giresun’da bir vatandaşı telefonla arayarak, hesabına para yatırmasını istedi, vatandaş bu kişiye inanmadı ve dolandırıcıları polise ihbar ederek teknik takibe alınmasını sağladı.

Bir kuyumcuda çalışan 29 yaşındaki Fehmi Koç, telefonla kendisini arayan kişinin “Şu şekilde kredi kullanmışsınız. Kart limitlerinizi ve bütün hesabınızı komple boşaltın. Boşalttıktan sonra şu hesaba yatırın” dediğini söyledi. Devamında, “Ben de günümüzde bu tarz dolandırıcılar çok olduğu için onlara kanmadım ve polise haber verdim. Polisler gerekeni yapacaklarını söylediler” dedi.

Telefonla arayan dolandırıcıyı bir süre telefonda tutarak, polislerin gelmesini bekleyen Fehmi Koç, daha sonra telefonu polis memuruna verdi. Polis memuru ise dolandırıcıya “Ben polisim, seni bulacağız” diyerek telefonu kapattı.

Polis telefon dolandırıcısını bulabilmek için teknik takip ve soruşturma başlattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.