SON DAKİKA!
giresununiversitesifahridoktor

DR.ÖNER HEKİM

Giresun Üniversitesi Senatosu Giresunlu hayırsever işadamı Hekim Holding Yönetim Kurulu Başkanı Öner Hekim’e Fahri Doktora Ünvanı verdi.

onerhekimfahridoktor

Üniversitenin Güre Yerleşkesi Konferans salonunda düzenlenen törende konuşan Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, üniversite senatosunun oy birliğiyle aldığı karar doğrultusunda Öner Hekim´e fahri doktora verilmesinin kararlaştırıldığını söyledi.

Öner Hekim´in Giresun´a büyük hizmetleri bulunduğunu ve bu anlamda hayırsever bir insan olarak öne çıktığını kaydeden Rektör Attar, “Senatoda yaptığımız görüşmelerde Giresun iline yaptığı katkılardan, eğitim, sağlık ve sivil toplum kuruluşlarına maddi ve manevi olarak vermiş olduğu olağanüstü destekten dolayı Giresun Üniversitesi ödüllendirme ve ödül yönergesine göre sayın Öner Hekim´e fahri doktora payesi verme kararı aldık” dedi.

Duygularını dile getiren Hekim de, bugünün kendisi açısından çok anlamlı olduğunu dile getirdi. Devletin önemli makamları ve birçok sivil toplum kuruluşundan sayısız ödül aldığını kaydeden Hekim, şunları söyledi: “Tabi ki bunların benim için ayrı ayrı değeri var. Ama Giresun Üniversitesi´nin bugün bana vermiş olduğu fahri doktora payesinin çok daha ayrı bir önemi var. Çünkü Giresun benim ata toprağım, baba toprağım. Giresun Üniversitesi´nden böyle bir ödül almak beni son derece mutlu etmiştir. İkinci önemli hadise ise 12 yaşında kaybettiğim rahmetli oğlum Ömer Hekim´in Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi´ne isminin verilmesi, bizi son derece aile olarak mutlu etmiştir.”

Tören sonunda, Rektör Attar, Hekim´e fahri doktora beratını vererek binişini giydirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.