SON DAKİKA!

DR. ORHAN ERZURUM 5 YIL GİRESUN BELEDİYESİNİ TAKİP EDECEĞİZ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Giresun Belediye Başkan Adayı Dr.
Orhan Erzurum seçim sonrası değerlendirme toplantısı düzenledi.

Dr. Orhan Erzurum, “5 yıl boyunca belediyenin takipçisi olacağız” diyerek Ak Parti’nin başarısızlığını MHP’ye mal etmeye çalıştığını ifade etti.

Dr. Orhan Erzurum, parti il binasında düzenlediği basın toplantısıyla, 30 Mart yerel seçimlerini değerlendirdi. Giresun Belediye Başkanlığı’nı 2. kez kazanan CHP’li Kerim Aksu’yu tebrik ederek sözlerine başlayan Erzurum, “İnşallah Sayın Kerim Aksu ilimizin önünü açar, vizyonunu değiştirir, güzel hizmetler yapar. Milliyetçi Hareket Partisi olarak 5 yıl boyunca belediyenin takipçisi olacağız. Çünkü Giresun hizmete muhtaç bir il” dedi.

Dr. Orhan Erzurum, “Parti olarak istediğimiz oy oranına ve başarıya ulaşamadık halkın takdirine saygı duyuyoruz. 7 ay boyunca benimle beraber gece gündüz çalışan, teşkilatlarıma, benim yanımda saf tutarak dimdik ayakta duran ve yüreğinde Giresun sevdasından başka bir şey duymayan belediye meclisi adaylarıma, kadın kollarıma, ülkü ocaklarıma, bütün partililere ve Giresunlulara teşekkür ediyorum. Hepsinden Allah razı olsun. Bundan sonrada bu arkadaşlarımızla beraber bu ülke için çalışmaya devam edeceğiz. Giresun merkezde belki beklediğimiz sonucu alamamış olabiliriz ama, şu bir gerçek ki bugüne kadar MHP’nin Giresun’da aldığı en yüksek oy oranına sahibiz. İl geneline baktığımızda oylarını artıran tek parti MHP olmuştur. AKP’nin oy oranı yüzde 50’de kaldı. CHP’nin oy oranı yüzde 23. MHP ise oy oranı yüzde 12’den yüzde 19’dan 29’a çıkardı. Yani il genelinde 51 bin 637 oy aldı. Belediye kazanmamış gözüksek de, reel de bu seçimin galibi MHP’dir. Çünkü oy oranını yarıdan fazla artırmıştır. Diğer taraftan sevindiğimiz bir olayda 40 yıl aradan sonra MHP’li 2 kişinin Giresun Belediye Meclisi’ne girmesi olmuştur. Bundan sonra MHP olarak ülkemiz ve ilimiz için çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Ak Parti Milletvekili Nurettin Canikli ve Mehmet Geldi’nin CHP’li Kerim Aksu seçimi MHP’nin oylarıyla kazandı yönünde açıklamalarına da yanıt veren Dr. Orhan Erzurum, “Canikli ve Geldi başarısızlıklarını çamur atma siyasetiyle devam ettiriyorlar. Milliyetçi Hareket Partisi dimdik ayakta. Kimseyle ittifak yapmamıştır. MHP bu seçimin en çok çalışan partisidir. Oy alamaması kamuoyunun takdiridir. Buna yapılabilinecek hiçbir şey yoktur. Bunun altında da farklı bir şey aramanın anlamı da yoktur. Burası MHP, burası AKP değil. Burada dimdik bir hareket ve dimdik insanlar var “ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.