SON DAKİKA!

DR. ORHAN ERZURUM ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Giresun İl Başkanlığı’ndan istifa eden Dr. Orhan Erzurum, Giresun Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıkladı.

Partisinin Giresun il başkanlığı binasında partililerinin yoğun ilgi gösterdiği basın toplantısıyla adaylığını açıklayan Dr. Orhan Erzurum, seçim sonucunu belirleyen değil seçimin galibi olacaklarını söyledi.

Parti tabanının sesini dinlediğini ve Genel Başkanlarının onayı ile aday adaylığını açıkladığını belirten Dr. Orhan Erzurum “Teşkilatımızın parti tabanında ve hemşerilerimiz ile yapılan istişareler neticesinde Giresun Belediye Başkanlığı’na aday olmamın yoğun bir şekilde istendiği sonucuna varıldı. Bu istemin Merkez İlçe ve İl teşkilatımızın da bütün kurulları ile kabul görmesinin ardından Genel Başkanımız Devlet Bahçeli ile yüz yüze yaptığım görüşme ile açık desteğini aldım. Tüm bunların üzerine Giresun Belediye Başkanlığına aday olduğumu ilan ediyorum” dedi.

Belediye Başkanı olması halinde belediye de nasıl bir değişim yaşanacağını da ifade eden Dr. Orhan Erzurum “Belediye başkanı seçildiğimde neler değişeceğini merak edenlere şunları söylemek istiyorum;

Şehrimizin elini taşın altına sokacak bir lider ile nasıl gelişip büyüdüğünü göreceksiniz. Transit yolun yalnızca yerli ve yabancı turistlerimizin geçiş güzergahı olmadığını herkese göstereceğiz. İstihdam oluşturmak adına öncülük yapıp yatırımcıyı teşvik edeceğiz. Radikal projeler ile iki büyükşehir olan komşularımız Ordu ve Trabzon arasında sıkışmış duvar yığını kasaba görüntüsünü değiştireceğiz. Tarihinde kent kültürünü içselleştiren Giresun’u öncelikle yeniden inşa ederek çarpık yapılaşmaya son vereceğiz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.