SON DAKİKA!

DR. ORHAN ERZURUM BÖYLE BİR ACI BİR DAHA YAŞANMASIN

Milliyetçi Hareket Partisi 25. Dönem Giresun Milletvekili Dr. Orhan Erzurum, “Cenab-ı Allah bir daha bu millete böyle acılar yaşatmasın” dedi.

Dr. Orhan Erzurum, “Öncelikle milletçe hepimize geçmiş olsun. Bu hareket bir darbe teşebbüsü değil TSK içinde hain odakların planladığı bir terörist eylemdir” dedi.

“Bunu engelleyende bizzat Genel Kurmay Başkanı ve Kuvvet komutanlarının kendisidir” diyen Dr. Orhan Erzurum açıklamasında şunlara yer verdi; “Öncelikle TSK nın duyarlı paşalarına minnetlerimizi sunarım. Şayet kendileri direnip bu işe engel olmasaydı bu terörist eylem hakikaten bir darbe girişimine dönerdi. O zaman da bunun önünde kimse duramazdı. Terörün ve teröristin her türlüsüne lanet olsun. Bu lanet olayın bilançosu maalesef çok ağır oldu. Yüzlerce şehidimiz ve bir o kadar masum ana kuzusu askerimiz can verdi. Ancak anlam veremediğim bu işe TSK engel olurken, emniyet güçleri müdahale ederken teröristin önüne sivil ve savunmasız halkı çıkarmanın gereği neydi. Cumhurbaşkanı ve Başbakan milleti sokağa niye davet ettiniz. Bu kadar can veren masum halkın vebalini nasıl ödeyeceksiniz… Cenab-ı Allah bir daha bu millete böyle acılar yaşatmasın…” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.