SON DAKİKA!

DR. ORHAN ERZURUM SANAYİ ESNAFI İLE BULUŞTU

İYİ Parti Kurucular Kurulu üyesi ve Giresun Milletvekili Adayı Dr. Orhan Erzurum Büyük Sanayi Sitesi’nde düşman çatlattı. Site esnaflarının yoğun ilgisiyle karşılaşan Dr. Orhan Erzurum “Her ziyaretimizde bizleri bağrına basan esnaf kardeşlerime dostlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Giresun Sanayi sitesinin Giresun ekonomisinin bel kemiği can damarı olduğunu ifade eden Dr. Orhan Erzurum, “Sadece Giresun’da ve Karadeniz’de değil Türkiye’de adından söz ettiren birçok ustamız, sanatkârımız sanayi sitemizdedir. Ayrıca birçok sektör temsilcisi burada ürettiğini ürünleri Türkiye ve dünyanın birçok yerine göndermektedir. Bu tablo şehrimiz adına gurur vericidir” şeklinde konuştu.

Esnafın her geçen gün darboğaza girdiğini, ekonomik sorunların hat safhada olduğunu, birçok işletmenin ise kepenk kapatmamak için direndiğini belirten Dr. Erzurum, “Giresun Sanayi sitesi olmazsa Giresun ekonomisi çökecektir. Ülkede esnaf ve sanatkarın durumu hiç de iyi değildir.

Çıkıp kredi veriyorlar, borç erteliyorlar ve vergi faizlerinde indirim yapıyorlar. Sonra çıkıp ‘Bizim esnafımız sahip çıkıyoruz’ diyorlar. Buradan soruyorum; durumu iyi olan esnaf neden kredi çeksin? İşleri yolunda olan işletmenin neden vergi borcu olsun?” ifadelerine yer verdi.

Dr. Orhan Erzurum açıklamasına şöyle devam etti; “Evet biz kredi vereceğiz. Esnafımız yatırım yapsın, makine parkurunu geliştirsin, istisnamı artısın diye hem de faizsiz kredi vereceğiz. Esnafımıza teşvik paketleri hazırlayıp kendilerine katma değer sağlayacağız. Geçici, günü birlik çözümler değil, kalıcı ve kesin çözümler bulacağız.”

Giresun Sanayi Sitesi esnaflarından destek isteyen İYİ Parti Giresun Milletvekili Adayı Dr. Orhan Erzurum şunlara yer verdi; “Giresun Ticaret ve Sanayi Odası, Giresun Esnaf ve Sanatkârlar Odası, Madeni Sanatkârlar Odası ve Sanayi sitesi kooperatifimizi bir çatı altında bir araya getireceğiz. Burada esnafımızın içinde bulunduğu zor durumdan kurtulması, yeni yatırımlara yönelmesi büyümesi ve gelişmesi için mücadele edeceğiz. Siz Ankara’ya bir Milletvekili değil, siz Ankara’ya her zaman kapısını çalacağınız bir kardeşinizi göndereceksiniz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.