Uncategorized

Dr.Cengiz Cindemir;Haberler Kasitlidir

Ilimizde günlük yayinlanan Öncü Gazetesi’nin 24.02.2011 tarihli nüshasinda, “Il Saglik Müdürlügünde taseron sirketler araciligi ile çalisan isçiler keyfi olarak isten mi çikariliyor?” haberi üzerine asagidaki açiklama yapilmistir.


Ücretleri Saglik Müdürlügümüz Döner Sermaye gelirlerinden karsilanmak üzere 01.01.2009 – 31.12.2010 tarihleri arasini kapsayan iki yillik süre için yüklenici firma ile 31.12.2008 tarihinde sözlesme imzalanmistir. Bu hizmet aliminda müdürlügümüz ve bagli birimlerimizde çalistirilacak personellerin Veri Hazirlama ve Kontrol Isletmeni (V.H.K.I.) (Bilgisayar Kullanicisi) olmasi sarti aranmistir.
 
14 Haziran 2010 tarihinde Ilimizde Aile Hekimligine geçilmis, hizmet alimi ile çalisan 37 kisiden 12’si ücretleri aile hekimlerince karsilanmak üzere Aile Sagligi Merkezlerine kaydirilmistir. Ayrica Bakanligimizin tüm Il Müdürlüklerine gönderdigi yazida, aile hekimligine geçilen illerde Birinci Basamak Döner Sermaye Gelirleri azalacagindan hizmet alimi yolu ile çalistirilanlar sözlesme süresince isten çikarilmayacak, ancak kendi istegiyle ayrilanlarin yerine de baskasinin alinmayacagini bildirmistir.


Ancak, Müdürlügümüzde bu yöntemle çalisanlardan Filiz Uzun izne ayrilacagini, izin süresince yerine Dursun Kara’nin çalisacagini bildirmis ve kendisi izinden sonra Dursun Kara’nin da kalici olmasini talep etmistir. Bunun üzerine de idarede, sözlesme 2010 yili sonu itibariyle biteceginden bu zamana kadar çalismasina izin vermistir.


Yüklenici firma ile yapilan sözlesme 31.12.2010 tarihinde sona erdiginden, firma tarafindan tüm çalisanlarin çikislari verilmistir. Bu nedenledir ki, idarenin muhatabi çalisanlar degil, firmadir. Söz konusu kisinin 1 ay 17 gün sigortasiz çalistirildigi da asilsizdir.


2011 yili için 10 ay süreli yeni bir hizmet alimi ihalesi daha yapilmis olup, yüklenici firma ile 17 Subat 2011 tarihinde sözlesme imzalanmistir. Yapilan ihale ile alinan 24 kiside ileri derecede bilgisayar kullanma özelligi aranmistir.


Haberde adi geçen kisi daha önce geçici olarak baskasinin yerine çalistirildigindan ve bilgisayar konusunda da yetersiz oldugundan firma tarafindan tekrar ise alinmamistir.


Kamuoyunun bilgisine sunulur. 28.02.2011


                                                                                                     Dr. Cengiz CINDEMIR
                                                                                                    Giresun Il Saglik Müdürü


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.