SON DAKİKA!

Dr.Özkan Annakkaya Serbest Kaldi

Kaza, 3 Nisan 2011 tarihinde saat 20.30 siralarinda meydana geldi. Duroglu Saglik Ocagi Aile Doktoru 31 yasindaki Özkan Annakkaya nin kullandigi 28 AV 933 plakali otomobil, Barça Köyü nden Giresun daki evlerine gitmek için yol kenarinda dolmus bekleyen Fazli Yurt (64) ile esi Emine Yurt a (59) çarparak ölümlerine neden oldu. Olay sonrasinda kaçan ve alkollü oldugu ögrenilen Dr. Annakkaya, 2 gün sonra teslim oldu.


Giresun Agir Ceza Mahkemesi nde, taksirle ölüme neden olma suçundan yargilanan Özkan Annakkaya, Adli Tip Kurumu Trafik Ihtisas Dairesi nden gelen raporda, tali kusurlu olarak bildirilmesinin ardindan, mahkeme tarafindan, “Üzerine atili suçun vasif ve mahiyeti, kanunda öngörülen cezanin alt ve üst sinirlari, delillerin toplanmis olmasi ve sanigin kaçma veya delilleri karartma süphesinin bulunmamasi nedeniyle” tahliye edildi.


Karari degerlendiren Yurt çiftin oglu Hasan Yurt da, adaletsiz bir karar verildigini belirterek, “Adli Tip Kurumu nda sadece olay yerinde tutulan rapor degerlendirilmis. Daha sonra mahkeme karari ile hazirlanan olay yeri inceleme raporu dikkate alinmadan karar verilmis. Adli Tip Kurumu nun, her iki raporu da inceleyip adaletli bir karar verecegine ve bu yanlisliktan dönülecegine, adaletin yerini bulacagina inancim sonsuzdur” dedi.


Öte yandan tahliye olan doktor Özkan Annakkaya, Il Saglik Müdürlügü tarafindan Güce Ilçesi ne aile hekimi olarak görevlendirildi.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.