BULANCAK

DSİ 22. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ BULANCAKLILARA CEVAP VERDİ

Giresun’un Bulancak ilçesinde şehir içinden geçip denize ulaşan Bulancak Deresi, Karadere ve İncüvez derelerinin sel taşkınlarına maruz kalan vatandaşların dere ıslah çalışması yapılmadığı için gösterdiği tepkiye Devlet Su İşleri 22. Bölge Müdürlüğü’nden açıklama geldi.

Vatandaşların sel taşkınlarına maruz kaldığı derelerin seltaşkını için ihale edildiğini ve yakın zamanda çalışmaların başlanacağı belirtildi.

DSİ 22. Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada “Söz konusu derelerle ilgili Bölge Müdürlüğümüzce hazırlanan istikşaf raporu 25.11.2011 tarihinde DSİ Genel Müdürlüğünce onaylanmıştır. Söz konusu işin istikşaf raporunda Bulancak Karadere, Bulancak İncüvez, Bulancak Merkez, Bulancak Çokucuk ve Bulancak Beşoğlan Derelerinde 11 197 metre beton duvar ve 500 metre beton duvar yükseltme imalatları yapılması planlanmaktadır. Bölge Müdürlüğümüzce kati proje ve yaklaşık maliyet çalışmalarının tamamlanmasına müteakip ‘Giresun- Bulancak İlçe Merkezi Beşoğlan, Bulancak Karadere ve İncüvez Dereleri Taşkın Koruma İnşaatı’ işi 24.01.2013 tarihinde ihale edilmiştir. İşe ait ihale dosyası ön mali kontrol aşamasında olup, ön mali kontrolün tamamlanmasına müteakip sözleşme imzalanarak işe başlanacaktır” denildi.

Açıklamada ayrıca 28.02.2013 tarihinde Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun başkanlığında Giresun İlinde yapılan İl koordinasyon toplantısında söz konusu derelere taşkın koruma setinin yapılmasıyla ilgili verilen müjdeler arasında yer aldığı belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.