SON DAKİKA!

DÜNYANIN EN YAŞLI SPOR MUHABİRİ GİRESUN’DA!

Ersen Konal 82 yaşında elinde bastonu ile her sabah Yeşilgiresun Gazetesindeki görevinin başına eksiksiz giderek spor sayfası için haberler yapmaya devam ediyor.

10 Ocak Çalışan gazeteciler günü nedeniyle yapılan kutlamaların her halde en anlamlısı Giresun Merkezde faaliyetlerine devam eden yerel Yeşilgiresun Gazetesi spor muhabiri Ersen Konal’a yapılan olmuştur.

Ersen Konal’a Giresun’da faaliyet gösteren gazetecilerden bir grup ziyarette bulunarak 10 Ocak çalışan gazeteciler gününü kutladı.

Bu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren duayen gazeteci spor muhabiri Ersen Konal şunları dile getirdi.” Gazetecilik ile 15 yaşında İstanbul’daki evlerinin bulunduğu sokakta faaliyet gösteren bir gazetenin matbaasında tanıştıştım. İstanbul’da yaşadığım sırada evimizin karşısında gazete vardı. Çocukluğum orada geçti. Ben dışarı çıktığımda gazetenin kapısı açık oluyordu. Tabi o zamanlar bilgisayar yoktu. Dizgi makinası vardı ve kurşunla çalışıyordu makinalar. Kurşun kokusu zehir gibiydi. Orada o kokuyu almış olacağım ki ben o zaman dizgi makinası operatörlüğüne girdim ve ondan sonra gazete ve matbaalarda çalışmaya başladım. Birçok gazetede çalıştım en sonda Giresun’a geldim. 1975 yılında İstanbul’dan dizgi makinası olarak Giresun’a geldim, Yeşilgiresun Gazetesi kurucusu rahmetli Hasan Öğütçü ile beraber. Giresun’da 1975 yılında matbaacılığa başladık. O yılın Cumhuriyet Bayramında dizgi makinası ile birinci nüshasını çıkardık Yeşilgiresun Gazetesinde. Şu an 40 yılın üzerinde buradayım gazeteciliğimiz devam ediyorum. Her an bırakmayı istiyorum da yerimize bir arkadaş bulabilirsek bırakacağım. Ben bıraktığım zaman burayı zora sokmayacak birini bekliyorum” şeklinde konuştu.

Haber Kaynak: Resul Emin Yanbul

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.