SON DAKİKA!

DUROĞLU BELEDİYESİ HİZMET ATAĞINDA

Giresun Merkez Duroğlu Belde Belediye Başkanı Murat Kılıçaslan yapmış olduğu açıklamada “Beldenin çehresini değiştirmeye, minyatür bir şehir kurmaya devam ettiklerini” ifade etti.

Yapmış olduğu basın açıklamasında 5 yıllık görev süresini değerlendiren Duroğlu Belde Belediyesi Başkanı Murat Kılıçaslan “5 personel ile aldığımız belediyemizde şuanda 26 personel görev yapmaktadır. Araç parkurumuzu iki katına çıkardık, beldemize yakışır yeni bir belediye hizmet binası kazandırdık” dedi.

Çalışmalarına hızla devam ettiklerini ifade eden Belediye Başkanı Murat Kılıçaslan “Çok kısa bir süre içerisinde Beldemize yeni bir meydan kazandırıyoruz çalışmalarımız devam etmektedir. Artık halkımızın rahat nefes alacağı bir meydana sahibiz. Yeni belediye binamızın çevre düzenlemesine bu ay içerisinde başlıyoruz ve Belde girişinden okul sapağına kadar yeni kaldırım ve aydınlatma çalışmalarına başladık” dedi.

Göreve talip olduklarında Beldeyi minyatür bir şehir yapmayı hedeflediğini ve bunun %95’i ni gerçekleştirdiğini ifade eden Duroğlu Belediye Başkanı Murat Kılıçaslan “ 2009 yılında yaşadığımız sel afeti ardından beldemizin tüm alt yapısını yeniledik. Tüm mahallelerimizde yaptığımız çalışmalar ile yollarımızı standart hale getirdik. Yolu olmayan vatandaşlarımıza yol açarak ulaşımda devrim yaptık. Ayrıca elektrik hatlarını yer altına alarak tarihi soruna neşter vurduk” dedi.

Eğitimden sağlığa önemli adımların atıldığı Duroğlu Beldesi’nde turizm yatırımlarından nasibini aldı. Belde Belediye Başkanı Murat Kılıçaslan “Yakup Halife Hazretleri türbesinde ve değirmeninde, tarihi kemer köprümüzde restorasyon çalışmaları gerçekleştirdik ve tamamladık. İnşaatına başladığımız yeni şelale ile Giresun il sınırları içerisinde bir ilki gerçekleştirdik. Kısa bir süre içerisinde de beldemizi Turizm ağına alarak bölgenin en güçlü turizm merkezi yapmayı hedefliyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.