SON DAKİKA!

EGEMEN BAĞIŞ KARADENİZ İSTERSE BU İŞ OLUR

Avrupa Birliği Bakanı ve Baş Müzakereci Egemen Bağış İstanbul Üsküdar’da Karadeniz Konfederasyonu (KARKON) tarafından düzenlenen kahvaltılı “Karadeniz Konuşuyor” programının onur konuğu oldu.

Karadeniz illeri Federasyon ve Birlikleri tarafından kurulan ve uzun süredir sessizliğini koruyan Karadeniz Konfederasyonu yaptığı “Karadeniz Konuşuyor” ismi verilen bir program ile sesini yeniden duyurdu.

Yüksek seviyede olan katılım nedeniyle her ilden bir temsilciye söz verildi, açılış konuşmasını yapan Konfederasyon Başkanı Tahsin Usta Karadeniz illerinin birlik beraberlik örneği olma adına yola çıktık ve bu yolda elimizden geldiğince her konuda ülkenin yaşadığı sorunlara el atıyoruz.” dedi.

Karadeniz konuşuyor programlarının ileride devam edeceğine değinen Tahsin Usta ” Program yoğunluğuna rağmen katılım sağlayan AB Bakanı ve Baş Müzakereci Sayın Egemen Bağış’a kurucu iller adına teşekkürlerimi sunuyorum.”  dedi.

sitkiadaegemenbagis

Giresun adına toplantıda bulunan Giresun Federasyonu Başkanı ve Karkon Genel Başkan Yardımcısı Sıtkı Ada ” Sivil Toplum Örgütlerinin AB Fonlarından yeteri kadar yararlanamıyıruz,  Fındık Başkenti Giresun’un artık borsası ve üreteceği ürünler ile AB’de hak ettiği yeri almalıdır.” dedi.

egemenbagishaberi

Üsküdar Belediyesi Evlendirme Dairesi çok amaçlı salonunda yüksek bir katılım ile gerçekleştirilen programa onu konuğu olarak katılan AB Bakanı ve Baş Müzakereci Egemen Bağış şunlara değindi.” Karadenizliler yanınızda olursa ki; her zaman yanımızda olmuşlardır, şuan gündemde olan barış süreci bizim için kolayca aşılacaktır. Aslında bu süreci size kısaca anlatmam gerekirse bu süreç 2002 yılında Ak Parti’nin iktidar olması ile başlamış bir süreçtir. Anayasamızda yazılı her vatandaşımızın eşitliği maddesi artık yazıldığı gibi okunacaktır. Karadenizliler her zaman yanımızda oldular allah razı olsun bu konudada yanımızda olursa bize her yer Karadeniz olur.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.