SON DAKİKA!

ELAZIĞSPOR’DA MAÇ SONRASI

PTT 1. Lig takımlarından Elazığspor’un teknik direktörü Ümit Özat, ”Bakkaldan, manavdan, kasaptan, askerden, müsteşardan hakem yapıyorsun, ‘Türk futbolu niye gelişmiyor?’ diyorsun. Türk futbolu tabii ki gelişmez” dedi.

Oynadıkları Giresunspor maçı sonrası düzenlenen basın toplantılarında Elazığspor Teknik Direktörü Ümit Özat çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Ümit Özat ” Bu işin üstünde olup, açılıştan açılışa gidip, onu bunu buraya davet edip, seminer yapıp Türk futbolunu bir yere getiremezsiniz. 3. Lig’de yaş sınırlaması var. Futbolcular 26 yaşından sonra oynayamıyor. Bu çocuklara profesyonel eğitim verip hakem yetiştirmiyorsun. Bakkaldan, manavdan, kasaptan, askerden, müsteşardan hakem yapıyorsun, ‘Türk futbolu niye gelişmiyor’ diyorsun. Türk futbolu tabii ki gelişmez. Profesyonel insanların içine yan meslek olarak bu işi yapanları sokarsanız gelişmez” diye konuştu.

Ümit Özat, sözlerini şöyle sürdürdü ” Canım yanmış benim, tek verdiğin doğru karar diyorum, ‘atarım seni’ diyorsun. Kimi atıyorsun? Öyle saç kestirmekle Collina olunmuyor. Nasıl olsa kolay, Ümit konuşsun, Ahmet konuşsun ceza. Zaten cezadan başka bir şey vermiyorlar. Federasyonun kasasına giren paranın 4’te 3’ü cezalardan. Para toplanıyor da ne oluyor sanki Türk futbolu bir yere gidiyor. Kazakistan’ı yeniyor, seviniyor.” diyerek sözlerini tamamladı.

Giresunspor cephesi;

Giresunspor Teknik Direktörü Erkan Sözeri ise Elazığspor’un daha önce oynadığı 4 iç saha maçını iyi analiz ettiklerini belirterek, “Geriye düşmemize rağmen geri dönüşümüz iyi oldu. Eksikliklerimiz var. Hiçbir zaman rehavete kapılmayacağız” dedi.

Bir basın mensubunun “Giresunspor’un 83. dakikadaki golünde Anton’un topa elle müdahale etmesine rağmen hakem oyunu devam ettirdi. Bu kararı nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusu üzerine Erkan Sözeri, ” Pozisyon biraz uzakta oldu. Bir tepki vardı. Maalesef hakem hataları oluyor. Bizimde maçlarımızda yanlış kararlar veriliyor. El varsa zaten böyle bir golle kazanmayı istemeyiz. Hak ederek kazanmayı isteriz. Bugün performansımıza baktığımız zaman, Alican’ın net bir pozisyonu var, o gol olsa belki daha şaibesiz bir galibiyet alacaktık” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.