SON DAKİKA!

ELİNİ KAYBETTİ AMA SAZ ÇALMAYA DEVAM EDİYOR

Giresun’un Görele ilçesinde 56 yaşındaki İsmet Odabaş,  geçirdiği kaza sonucu sağ elini bilekten kaybetti kaza öncesi saz çalma tutkusu olan İsmet Odabaş elini kaybetmiş olmasına rağmen saz çalmaya kendi çabası ile devam etti.

Emekli, evli ve iki çocuk babası Göreleli İsmet Odabaş, eli olmamasına rağmen, tahtadan geliştirdiği aletle saz çalarken, azmi ile görenlerin kendine hayran bırakıyor.

İsmet Odabaş 20 yıl önce geçirdiği bir kaza sonucu sağ elini bilekten kaybettiğini, içinde bulunduğu zor bu durumu kaza öncesi yeni çalmayı öğrendiği saza sarılarak aşabildiğini söyledi.

Bir çok denemeden sonra tahtadan sağ elinin bileğine yerleştirebileceği bir alet geliştirdiğini ve onun yardımı ile saz çalmaya devam ettiğini anlatan İsmet Odabaş, “Genç yaşlarda engelli olmak kolay bir durum değil. Bunun tesellisini saz çalıp, türkü söylemekte buldum. Elimi kaybettiğimde bunalıma girdim. Bu gençliğin verdiği bir bunalımdı. Ne zaman ki sıkıldım, bunaldım sazın sapına yapıştım, saz benim yaşam sebebim de oldu diyebilirim” Dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.