Uncategorized

Eller Gidiyor Mersine Giresunlu Tersine

Ankara nin Çankaya Ilçesinin Dikmen Akpinar Mahallesinde bulunan ve arsasi Çankaya Belediyesi tarafindan Artvin Evi yapilmasi sartiyla bedelsiz olarak Artvin Kalkinma ve Egitim Vakfi na verilen arsa üzerine Artvinlilerin Imece Senligi ile Artvin Evi yapilmasinin son asamaya geldigi bildirildi.


Zamaninda arsasi bagis olarak Ankara Belediyesi tarafindan verilen, Giresun Valiligi Il Özel Idaresi Genel Sekreterligi tarafindan Ankara da bulunan yurt ve Giresun Evi binasi satilmak isteniyor ama, Artvinliler yine ayni sartlarda aldiklari arsa üzerine Artvin Evi yapiyorlar, yakin tarihte de açilisini yapacaklar.


Önceki gün düzenlenen Imece Senligi ne Artvin Valisi Mustafa Yemlihanlioglu, Artvin Belediye Baskani Emin Özgün, eski Bakanlardan Hasan Ekinci, CHP Istanbul Milletvekili Bayram Meral, Çankaya Belediye Baskani Bülent Tanik, Çankaya eski Belediye Baskani Prof.Dr.Muzaffer Eryilmaz, Yarsav eski Baskani Ömer Faruk Eminagaoglu, CHP li Yilmaz Ates, Artvin Kalkinma ve Egitim Vakfi Baskani Nuri Kemal Demirel, Karadenizliler Kültür ve Yardimlasma Dernegi(Kar-Der) Baskani Refik Korkmaz, Giresun ve Ilçeleri Dernegi Kar-Der Sorumlusu Kenan Paltun, Artvinli isadamlari ve çok sayida vatandas katildi.


Artvin Valisi Mustafa Yemlihanlioglu, burada Artvin evi için yapilan çalismalara maddi ve manevi olarak katkisi ve emegi geçenlere tesekkür etti. Vali Yemlihanlioglu, insaasi son asamaya gelen tesisler için hayirseverlerin yardimlarini esirgemeyecegini söyledi.


Artvin Belediye Baskani Emin Özgün, eski Bakanlardan Hasan Ekinci ve 500 bin lira ile en fazla katkisi olan Artvinli Isadami Ismet Acar da birer konusma yaparak, imeceye yardim etmeleri için Artvinli hemsehrilerine seslenerek desteklerini istediler.


Haber : Mehmet ÜÇÜNCÜ-ANKARA 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.