DÜNYAKÜLTÜR SANATManşetSİYASETSON DAKİKA

Elvan Işık Gezmiş Giresun-SAGAE Kardeşliği Devam Edecek

Giresun Milletvekili Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlık Divanı Üyesi Elvan Işık Gezmiş Giresun’un sosyal ve kültürel yaşamının gelişmesi için “kültür elçisi” gibi çalışıyor.

GİRESUN-SAGAE KARDEŞLİĞİ SÜRECEK

CHP Giresun Milletvekili Elvan Işık Gezmiş, şehrin ekonomik, sosyal, kültürel yaşamının canlanmasına katkı sunmak için Sagae ile “Kardeş Şehir” iletişimini güçlendirme çalışması yapıyor.

GİRESUN MİLLETVEKİLİ ELVAN IŞIK GEZMİŞ İLE BAŞKAN SATO YAZIŞTI

Giresun Milletvekili Elvan Işık Gezmiş, Giresun’un en önemli festivallerinden Aksu Festivali’nin ve diğer sosyal etkinliklerin eskisi gibi coşkulu yapılmadığını dile getirerek de, şehrin sosyal yaşamını canlandırmak için kolları sıvadı.

Elvan Işık Gezmiş, Sagae Belediye Başkanı’na bir mail atarak; Rahmetli babası Mehmet Işık’ın, Giresun Belediye Başkanlığı yaptığı yıllarda Sagae Belediye Başkanı ile imzaladığı “Kent Kardeşliği” protokolünden söz etti ve görüşmelere yeniden başlayarak, bu kardeşliğin sürmesini istediğini belirtti.

SAGAE’DEN OLUMLU YANIT GELDİ

Elvan Işık Gezmiş’in mailine yanıt veren Sagae Belediye Başkanı Hiroki Sato, bu davetten çok mutlu olduğunu, aynı duyguları taşıdığını, Kardeş Şehir kararının devam etmesinden yana olduğunu bildirdi.

ELVAN IŞIK GEZMİŞ’İN MAİLİNDE ŞU İFADELER YER ALDI:

Sagae Belediye Başkanlığı’na;

Sayın Başkan Hiroki Sato;
Giresun ile başlayan “kent kardeşliği”mizin sürmesi dileğimle merhaba diyor, sevgi ve
selamlarımı sunuyorum. Kısaca kendimi tanıtmak istiyorum. Kardeş şehriniz Giresun’un 1989-1994,
1999-2002 yıllarında Belediye Başkanlığı, 2002-2007 yıllarında da Milletvekilliği yapmış olan Mehmet Işık’ın kızıyım. Ve şimdi de ben, kardeş şehriniz “fındığın başkenti, kirazın anayurdu”
olan Giresun’un ilk kadın milletvekili olarak TBMM’de Divan Üyesi olarak görev yapıyorum.
Ben kent kardeşliğimizin devam etmesinden yanayım. Bu kardeşlik duygusunu yeniden canlandırarak, projelerle güçlendirmek istiyorum.
Bilindiği gibi şehrimizde Sagae caddemiz var, bu isim değişmedi, değişmeyecek de. Bu kardeşliğin sonsuza dek sürmesi için daha neler yapabileceğimizi konuşmak, yeniden birlikte çalışmak istiyorum. Hayata dair tüm alanlarda ve özellikle de; kadın hakları, kadın istihdamı konularında bilgi paylaşımı yapmaktan yanayım. Sagae/Giresun arasında bir “kültür elçisi” olmak istiyorum. Amacım; Hem kentimin gelişmesine katkı sunmak, hem de rahmetli babamın hayallerinin hayata
geçmesini sağlamak. Kuşkusuz bu belediyeler arasında bir protokolle ilan edilmiş kardeşlik.
Giresun Belediyemizin de bu konuda duyarlı olacağından emin olduğumun altını çizerim.
İletişim içinde olmak, görüşmek, karşılıklı ziyaretlerde bulunmak temennisiyle; sevgi ve selamlarımla…
Kent kardeşliğimizde nice 35 yıllara…
​​​​​​​​Elvan IŞIK GEZMİŞ

SAGAE BELEDİYE BAŞKANI HİROKİ SATO’NUN MAİLİNDE DE ŞU İFADELER YER
ALDI:

Sayın Elvan Işık GEZMİŞ hanımefendi ,

Öncelikle nazik mailiniz için çok teşekkür ederim . 2010 yılında şehrinize yapmış olduğum ziyarette SAGAE Caddesi, fındık üretim tesisleri ve gittiğimiz her yerde başta sizlerin ve tüm Giresun halkının göstermiş olduğu konukseverlik ve sıcak ilgisini tüm kalbimizde hissettim. Tekrar sizin nezdinizde çok teşekkür ederim. 1988 yılında babanızın büyük çabaları ile başlamış olan Giresun ve Sagaeşehirleri arasındaki dostluk bağları her geçen gün güçlenerek devam ediyor.
Geçen sene itibariyle kardeşliğimizin 35. yıl dönümüne ulaştığını görmek beni çok mutlu etti.
Dostluk ve kardeşlik ilişkilerimizi daha da geliştirmek için tüm gücümle gayret ediyorum.
Mailime son verirken sizlere çalışmalarınızda başarılar diliyor, barış dolu bir dünya için iyi dileklerimi sunuyorum.

Saygılarımla

Hiroki SATO
Sagae Belediye Başkanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.