SON DAKİKA!
giresunmustafabiyik

EMEKLİ KORGENERAL MUSTAFA BIYIK TUTKLANDI

Aslen Giresunlu olan ve geçen yıl yaş haddinden emekli olarak Ankara’da yaşamaya başlayan Korgeneral Mustafa Bıyık devam eden 28 Şubat davası kapsamında tutuklanarak ceza evine gönderildi.

mustafabiyik

Jandarma Eğitim ve Doktorin Komutanı iken kadro yetersizliği ve yaş haddinden emekli olan Korgeneral Mustafa Bıyık asker olduğu dönemde elde ettiği başarılar nedeniyle bir çok ödülde almıştı.

Devlet Üstün Hizmet Madalyası sahibi Korgeneral Mustafa Bıyık’ın tutuklanması üzerine Giresun’da ikamet eden yakınları Ankara’ya hareket etti.

3 yorumlar

 1. AYTEKİN DEĞERLİ

  Asker,Komutan düşmanı bir başbakan var.Normal.

 2. Ülke bütünlüğü ve bölünmezliği için, yıllarca onurla mücadele veren, canı ve kanı pahasına görev yapan Devre arkadaşımız Sn. Mustafa Bıyık ve tüm silah arkadaşlarımıza şükranlarımızı sunar, haketmedikleri bu durumdan , sabırla ve metanetle kurtulacaklarına inancımızı bildiririz.
  Gürcan Doğan

  Not: Haberde fotografı bulunan kişi, Sn. E. Korgeneral Mustafa Bıyık değil, bir başka devre arkadaşımız Sn. Korgeneral Fikret Demirtaş’a aittir. Bilgilerinize..

  Sn:Gürcan Doğan uyarınız ve hassasiyetiniz için gazetemiz okurları adına size teşekkür ederiz… Gurbetçi Giresun Gazetesi Yazı İşleri Müdürlüğü

 3. Sevgili komutanımın tuncelde habercisiydim tek kelimeyle asil bir komutandir.. vatan sever mükemmel komutandir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.