SON DAKİKA!

ERDAL ÖZDEMİR SGK GİRESUN İL MÜDÜRÜ OLDU

Antalya Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdür Yardımcılığı görevinden Giresun SGK İl Müdür Vekilliği’ne atanan Erdal Özdemir görevine başladı.

SGK Giresun İl Müdürlüğü toplantı salonunda basın toplantısı düzenleyen Özdemir, memleketi Giresun’a atanmaktan dolayı mutlu olduğunu söyledi. Basın toplantısında SGK ve Bağ-Kur borçları yapılandırma tarihinin uzatılmasına ilişkin değerlendirmede bulunan Özdemir, 25 Kasım’a kadar uzatılan sürenin değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Özdemir, “Bilindiği gibi hükümetimiz yapılandırma kanunu çıkardı. 6 Bin 736 sayılı bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin. Bu kanunun yürürlülük tarihi 31.10.2016 iken Bakanlar Kurulu tekrar bir karar alarak son başvuru tarihini 25.11.2016 tarihine kadar uzattı. Buradaki amacı ise zorunlu sebeplerden dolayı yapılandırma kanuna başvuramamış olan işverenlerimize tekrar bir hak vererek bu tarihe kadar uzatılması sağlandı. Bu da kurum alacakları açısında çok olumlu olduğunu düşünüyorum. Bizim kurum olarak gerek işverenlerimiz, gerek destek primi ödeyen emeklilerimizin gerekse esnaf Bağ-Kur’u ödeyen mükelleflerimizin 25.11.2016 tarihine kadar tekrar kurumumuza gelerek borçlarının yapılanma kapsamına alınması için başvurmalarını talep ediyoruz. Bu kendileri için de kurumumuz için de daha iyi olacaktır. Çünkü işverenlerimiz borçlarını yapılandırdıkları zaman 5 bin 510 sayılı kanuna göre 5 puanlık indirimden faydalanacaktır, primlerini daha düşük oranda ödeye bileceklerdir. Bağ-Kur’a prim borcu olan esnaflarımız Tarım Bağ-Kur’u ödeyen sigortalılarımız da borçlarını yapılandırdığı zaman dosyalarının durumuna göre emekli olma hakkı elde edebilecektir” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.