SON DAKİKA!

Esenler de Israil Telin Edildi

Istanbul Esenler Dörtyol da düzenlenen bu önemli etkinlige ayni zamanda  GIRDEF Genel Baskani da olan Sitki ADA baskanlik etti.

Esenler de kurulu 40 ili temsil eden dernek baskanlarinin ortak karari ile yapilan Israil i telin mitinginde 40 il adina konusmayi Platforma baskanlik eden Sitki ADA yapti. Esenler de yapilan telin mitingine Esenler Belediye Baskani Mehmet Tevfik Göksu, MHP Ilçe Baskani Ahmet Fidan, Ak Parti Ilçe Baskani Av. Umut Özkan, Saadet Partisi Ilçe Baskani Burhan Kocaman yaptiklari konusmalar ile destek verdiler. Esenler adina hazirlanan bu organizasyonda GIRDEF baskanlik divani üyeleri Ethem Bakar ve Nazmi Güler de hazir bulundular. Ayrica yeni faaliyeterine baslayan KARDEK (Karadeniz Dernekler Konfederasyonu) Genel Baskani Tahsin Usta ile Genel Baskan Yardimcisi Salih Ziya Cörüt te Sitki ADA yi yanliz birakmadilar.

 

Esenler Sivil Toplum Örgütleri Platformu Baskani Sitki ADA sunlari söyledi;

 

1 Haziran 2010 tarihinde gecenin en karanlik aninda yapilan iki terörist saldirinin ülkemizi derin bir hüzne bogdugunu söyleyen Ada, “Iskenderun Deniz Üs Komutanligi’na yapilan hain terör örgütü saldirisi ile 6 askerimiz sehit oldu, 7 askerimiz yaralandi. Ayni saatlerde Rotamiz Filistin Yükümüz Insani Yardim diyerek yola çikan Mavi Marmara gemisine Israil tarafindan yapilan saldirida da bir çok insanimiz sehid oldu, bir çok insanimiz yaralandi”

 

“Esenler kamuoyu çok iyi biliyor ki, Esenler sivil toplum kuruluslari olarak, IHH araciligiyla Gazze’ye maddi – manevi destegimizi vermistik. Yine bugün, burada Filistin ve Gazze’de yasanan drami kiniyoruz.

 


 

Israil gemilerinin Türk gemilerine düsmanca saldirisi karsiliksiz birakilmamalidir. Israil devleti bu kanli eylemle, yillardir mazlum Filistinli kardeslerimize reva gördügü zulme bu kez Türk milletinin evlatlarini da dahil etmis ve telafisi mümkün olmayacak yaralarin açilmasina neden olmustur. Türk milleti bu saldirganligi hiçbir zaman affetmeyecektir.

 

Esenler’deki sivil toplum kuruluslari platformu olarak, halkimizi Gazze’deki bu insanlik disi drama karsi tavir almaya çagiriyor ve hakli tepkilerini göstermek isteyen tüm vatandaslarimizdan ideal bir sekilde tepkilerinini sergilemelerini ve hakli konumumuzu zayiflatabilecek eylemlere karsi dikkatli olmalarini bekliyoruz” seklinde konusarak sözlerini tamamladi.

 


 

Daha sonra mikrofona Esenler Belediye Baskani Mehmet Tevfik Göksu davet edildi.

Mehmet Tevfik Göksu oldukça duygusal bir konusma yapti;

 

“Gazzeye insanligi, bir hayri götürken kardeslerimizin gördügü bu muamele, bu saldiri tüm isnanliga yapilmistir. 44 yasindayim ve ömrüm Israil’i tel’in, Filistin’e destek mitinglerinde geçti. Ancak, sunu bilin ki hiç bir dönemde dünya bu kadar ayaga kalkmadi. Insallah onlarin bu saldirilari, bir milat olacak. Ne Israil eski Israil olacak, ne Türkiye eski Türkiye olacak, ne dünya eski dünya olacak”  seklinde konustu.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.