SON DAKİKA!
espiyebelediyebaskanierolkaradere

ESPİYE BELEDİYE BAŞKANI EROL KARADERE BERAAT ETTİ

Giresun’un Espiye İlçesi Ak Partili Belediye Başkanı Erol Karadere ile 4 belediye çalışanı Giresun Ağır Ceza Mahkemesinde yargılandıkları davadan beraat etti.

Haklarında bulunan suç işlemek amacıyla örgüt kurmak ve irtikap suçlamasıyla bir süre tutuklanan Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere ile 4 belediye çalışanı dün görülen dava duruşmasında beraat etti.

Giresun Ağır Ceza Mahkemesi’nde sanıkları dinleyen mahkeme heyeti, Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere, Başkan yardımcıları İbrahim Yanık ve Ersin Bahadır, Fen İşleri Müdür Vekili Selim Dursun, Fen Memuru Ali Gürsoy, İmar ve Şehircilik Müdür Vekili Mustafa Bodur, Belediye meclis üyesi Orhan Perçin ve Memur Mehmet Kılıç’ın beraatına karar verdi.

Giresun Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü tarafından 2012 yılının Eylül ayında düzenlenen operasyonda, Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere’nin de içerisinde bulunduğu 10 kişi gözaltına alınmıştı. Çıkarıldıkları mahkemede 10 zanlıdan 5’i serbest kalırken, Belediye Başkanı Erol Karadere ve 4 belediye çalışanı ise tutuklanmıştı. Devam eden mahkeme sürecinde Başkan Erol Karadere ve 4 belediye çalışanı tutuksuz yargılanmak üzere 4,5 ay sonra serbest bırakılmıştı.

Devam eden tutuksuz yargılama sonunda ise Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere ile 4 belediye çalışanının dün yapılan son mahkeme duruşmasında beraat etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.