SON DAKİKA!
basintoplantisiesrefkaraibrahim

EŞREF KARAİBRAHİM BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun İl Başkanı Eşref Karaibrahim Giresun’a özel bir ziyaret için gelen CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan ile birlikte İl Başkanlığı binasında gündeme ilişkin bir basın toplantısı yaptı.

kerimaksuhilalkaplan

CHP Giresun İl Başkanı Eşref Karaibrahim ve CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, parti binasında basın toplantısı düzenledi.

Basın toplantısında Karaibrahim Giresun gündemiyle ilgili, Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan ise kongreye ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Ak Parti Giresun İl Başkanı Sabri Öztürk’ün CHP’li Giresun Belediye Başkanına yönelik eleştirilerini cevaplayan CHP İl Başkanı Eşref Karaibrahim, şöyle konuştu: “AK Partili arkadaşlarımız, belediyemizin Atapark projesini eleştirmektedir. Israrla Atapark Projesinin, park alanlarını yok ettiğinden söz ediliyor. Şunu ifade edelim, Giresun Belediyesi Atapark’a park değil meydan kazandırıyor. Eleştiren arkadaşlarımız parkla, meydanı birbirinden ayırt ettiklerinde sorun çözülmüş olacaktır. Proje tamamlandığında kendileri de beğenecektir ama tamamlanmasına müsaade etmemek adına eleştirilerde bulunuluyor. Biz havaalanı yapılmaya başlandığında kendilerine teşekkür ettik. Onlardan da güzel yapılan hizmetlere saygı duymalarını bekliyoruz. Atapark Projesinin içerisinde yer alan caddenin trafiğe kapanmasıyla da trafik engellenmeyecektir ve buranın yükünü hafifleten yeni güzergahlar belirlenecektir. Bir diğer konu ise Giresun’un doğalgaza kavuşmasının önünde engel olarak Giresun Belediyesi gösteriliyor. Giresun Belediyesi’nin hangi şekilde nasıl bir engel olduğunu açıklamalarını bekliyoruz. Böyle bir engelin ileri sürülmesi abesle iştigaldir.”

Gazetecilerin soruları üzerine Parti Meclisinde Giresun’dan neden hiç kimsenin bulunmadığını değerlendiren Eşref Karaibrahim, sözlerini şöyle sürdürdü: “İl Başkanları toplantısında karar alınmıştı, il başkanları aday olmayacaktı. Bizde olmadık. CHP Giresun Milletvekilimiz de aday olmayacağını söyledi.Sadece geçen dönem milletvekili adayı olan Nilay Pınar aday oldu. Biz gereken desteği verdiğimizi düşünüyoruz ama seçilemedi.”

CHP’nin yapılan kongresinin ardından sahaya ineceklerini belirten Kocaeli Milletvekili Mehmet Halil Kaplan ise, şunları söyledi: “CHP’nin son kurultayı bir dönüm noktası olmuştur. CHP tarihi boyunca bir çok değişime öncülük etmiştir.CHP Kemal Kılıçdaroğlu’nun genel başkanlığa gelişinin ardından iktidar olamayışımız, eksiklerimiz bir kez daha gözden geçirilmiştir. Öncelikle parti içerisindeki demokratik sorunları çözmek için parti tüzüğü değişikliğine gidilmiştir.

Siyasi söylemleri halktan,emekçiden, yana olursa iktidara gelme şansını yakalayacaktır. Artık bunlar geride bırakıldı, sahaya iniyoruz.Ramazan ayından sonra sahalardaki çalışmalarımıza başlayacağız.”

Daha sonra Giresun Belediyesine bir nezaket ziyareti yapan ikili burada çalışmalar hakkında başkan Kerim Aksu’dan bilgiler aldı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu’yu ziyaret etti.

Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette Milletvekili Kaplana CHP Giresun İl Başkanı Eşref Karaibrahim de eşlik etti.

Giresun’un çok güzel bir coğrafyaya sahip olduğunu ifade eden Milletvekili Kaplan burada Giresun Belediyesinin çalışmaları hakkında da Başkan Aksu’dan bilgiler aldı.Kaplan ayrıca Yılın en başarılı belediye başkanı seçilmesinden dolayı Başkan Aksu’yu tebrik ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

Başkan Aksu ise Kaplan’ı ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını da ifade ederek kendisine fındık ürünleri hediye etti.
Kaplan ve beraberindekiler daha sonra belediyeden ayrıldılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.