SON DAKİKA!
esrefkaraibrahimbasinaciklamasi

EŞREF KARAİBRAHİM BASIN TOPLANTISI YAPTI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun il Başkanı Eşref Karaibrahim düzenlediği basın toplantısı ile iktidar milletvekillerini Fındık ve Giresun ile ilgili konularda uyardı.

karaibrahimbasin

CHP Giresun İl Başkanı Eşref Karaibrahim,

“Sayın Canikli, üreticiyi seviyorsa fındık fiyatlarına müdahale etmelidir” dedi.

Karaibrahim, bir otelde düzenlenen basın toplantısında, Ak Parti Grup Başkanvekili ve Giresun Milletvekili Nurettin Canikli’nin, Giresun ziyaretinde fındık konusunda yaptığı açıklamaların kendilerini üzdüğünü belirtti.

Fındık fiyatlarının son dönemlerde oldukça düştüğünü, buna rağmen, üreticiler, fındıkla ilgili kurumlar ve ziraat odalarının buna sessiz kaldığını vurgulayan Karaibrahim, şöyle konuştu:

“Sayın Canikli’nin geçtiğimiz günlerde yaptığı ‘fındık fiyatları düştüğünde müdahale ederiz’ cümlesini önemsiyoruz. Sayın Canikli, üreticiyi seviyorsa fındık fiyatlarına müdahale etmelidir. Üreticinin mağdur olmaması için yollar aranmalıdır. FİSKOBİRLİK ya da tmo üreticinin mağdur olmaması için piyasaya girmelidir. Yeni sezonda fiyat, geçen sezonun kapanış fiyatı olan 6 liranın üzerinde olmalıdır. Ürün bu fiyatın altına düşmemelidir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.