Uncategorized

Esref Karaibrahim HES leri Sordu

TBMM BASKANLIGINA


Asagidaki sorularimin Anayasa ve Meclis Iç Tüzügü geregince Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakani  Sayin Taner YILDIZ   tarafindan yazili olarak cevaplandirilmasini arz ederim.


       Esref KARAIBRAHIM
      CHP Giresun MilletvekiliHedefinizin ülkemiz hidrolik kaynaklarimizi degerlendirerek enerjide disa bagimliligimizi azaltmak oldugunu hakli olarak iddia ediyorsunuz, öte yandan disa bagimliligimizi katmerlestirecek  dogalgaz elektrik üretim santralleri kurmaktasiniz.
 
1. Kamunun elinde bulunan Ambarli Fuel-oil Santralini 383.919.173 Euro sözlesme maliyeti ile dogalgaza dönüstürüyorsunuz. Bu çalismalara baska santrallerimiz için de fahis bedeller ödeyerek devam edeceginiz iddiasi dogru mudur?


2. Derelerimizi özkaynaklarimizi degerlendirmek bahanesi ile talan ederken bahsi geçen dogalgaz dönüsüm projesi ve diger benzerleri için hangi ulusal çikarlarimizi gerekçe gösterebilirsiniz?


3. Disa bagimliligimizi artiracagi kesin olan bu projelere harcanan parayi yenilenebilir enerji yatirimlarinin kredilendirilmesinde kullanarak degerlendirilmesi ulusal çikarlarimiza daha uygun degil midir?  


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.