Uncategorized

Esref Karaibrahim den Iddiali Sözler

CHP Giresun Milletvekili Esref Karaibrahim, ilde delege bazinda ön seçim yapilmasi taraftari oldugunu söyledi.


Karaibrahim, partisinin il binasinda düzenledigi basin toplantisinda, Giresun ekonomisinin her geçen gün daha kötüye gittigini savundu. AK Parti Grup Baskanvekili ve Giresun Milletvekili Nurettin Canikli nin, Giresun a yatirimlar getirildigi yönündeki açiklamalarini elestiren Karaibrahim, “Sayin Canikli, Giresun a iki tekstil fabrikasi getirildigiyle övünmekte. Ancak gidenlerden hiç bahsetmiyor. Giresun da bir Seka fabrikamiz vardi. Giresun da findik sanayisi vardi. Fiskobirlik vardi. Simdi bunlardan eser kalmadi. 9 yillik AK Parti iktidarinda Giresun da bulunan fabrikalar birbir kapandi. Yok oldu. Fiskobirlik ise kapanma esigine geldi. Su anda Giresun da övünecegimiz fabrikamiz, isletmemiz kalmadi.” dedi.


Kendisinin, milletvekili adayligini yeniden koyacagini açiklayan Karaibrahim, ancak seçim takviminin tam olarak açiklanmasinin ardindan bu kararini kamuoyuyla paylasacagini dile getirdi. Giresun da delege bazinda ön seçim yapilmasi taraftari oldugunu vurgulayan Karaibrahim, “Giresun da 7 bin 500 e yakin üyemiz var. Özellikle de kirsal kesimde hatiri sayilir oranda bu üyelerimiz. Kirsal kesimdeki üyeleri sandiklara tasimak zor olacaktir. Bu nedenle ben üye bazinda degil de delege bazinda ön seçim yapilmasi taraftariyim.” diye konustu.


Karaibrahim, kendisinin milletvekilligi siralamasina girememesi durumunda, kesinlikle küserek bir kenara çekilmeyecegini aktardi. Karaibrahim, söyle konustu: “Aksine herkesten daha fazla çalisirim. Herkesin iki kati oraninda çalisirim. Bu kadar iddialiyim. Bunu da eger listeye giremezsem gösterecegim.”


Giresun da 4 milletvekilligine de talipli olduklarini açiklayan Karaibrahim, “4-0 sifir için sahaya çikacagiz. Bunu da basaracagimiza inaniyorum.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.