SON DAKİKA!

Aytekin Şenlikoğlu Canlı Yayın Konuğumuz Oldu

Gurbetçi Giresun Yayın Grubundan, Gurbetçi Giresun Haber Tv Genel Yayın Yönetmeni Ethem Bakar’ın Canlı Yayın Konuğu Giresun Belediye Başkanı Avukat Aytekin Şenlikoğlu oldu.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu 31 Mart 2019 yapılan mahalli idareler seçiminden bir yıl sonra basına ilk değerlendirmesini Korona virüs Pandemi tedbirleri nedeniyle uygulanan Evdekal tedbirleri gereği on-line canlı bağlantı ile Gurbetçi Giresun Haber Tv’ye yaptı.

Aytekin Şenlikoğlu, Ethem Bakar’ın sorularını canlı yayında cevaplayarak kısaca şu konulara yer verdi ” Öncelikle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını akabinde başlayacak mübarek Ramazan ayını tebrik ediyorum. Bana gurbetçi hemşehrilerimizle buluşma imkanı verdiğiniz için şahsınızda bütün yayın grubu çalışanlarınıza teşekkür ediyorum. Gönül ister-diki sizlerle bu özel programı yeşil Giresun’umuzun mavi ile buluştuğu eşsiz güzellikleri ile birlikte Giresunumuzdan yapalım ama Evdekal sağlıklı kal sloganı gereği virüs salgını devam ettiği için online yapabildik. Biz 1. yıl değerlendirmesini yapacağımız geniş kapsamlı bir basın toplantısı ile yapmak isterdik ancak malum şartlar gereği yapamadık yinede hazırladığımız bir kitapçık ile vaatlerimiz ve gerçekleştirdiğimiz hizmetleri şehrimizde yaşayan hanelere ulaştıracağız, sizlerin vesilesi ile buradan özetlemek gerekirse biz göreve gelirken bize 1 yıl dokunmayın demiştik. 1 yılımız geride bıraktığımız bu günlerde vaatlerimizin önemli bir kısmını yerine getirdik. 2020 yılı başında vaatlerimizin temellerini attık. Giresun’un en büyük sorunu olan trafik ve şehir girişi ile ilgili Bulancak durağı ve kavşakların ışıklandırması ve sahil şeridinde 17 kilometrelik otoyolun ışıklandırmasını yaptık bitirmek üzereyiz. Giresun kalesini revize ettik ve ışıklandırdık. Artık Giresun kalesinin her iki yakasında ışıklı Giresun yazısı görünecek, Giresunspor için Giresun Belediyesi olarak duygusal bir bağımız olması nedeniyle imkanlarımız ölçüsünde hep yanında olduk olmaya devam edeceğiz. Giresun Belediyespor olarak alt yapımıza sporcu yetiştirmek için güçlü bir yapı oluşturup profesyonel ve amatör takımlarımıza sporcu yetiştirmek üzere yeniden yapılandırıldı. Yeni stadyumumuz muhteşem bir yapı ile inşaa edildi. Aksu çöp döküm alanı o bölgedeki 4 mahallemize sosyal ve yaşam alanı olarak şuanda tefriş edilmektedir inşallah bittiğinde şehrimiz yeni bir yaşam alanı kazanmış olacaktır. Giresun’un en büyük sorunu maalesef işsizliktir. Giresun için en büyük hayalim dönemimde vaate bulunduğum bütün projelerimi gerçekleştirme m’dir.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.