SON DAKİKA!
giresundenizyildizi

EVLERİ YANDI CEYİZ YANDI AMA DENİZ YILDIZI ORADAYDI

Giresun’un Dereli İlçesine bağlı Akkaya Köyünde çıkan yangında evi, 5 büyük baş hayvanı ve evlenecek torununun çeyizleri yanan ailenin imdadına Giresun Deniz Yıldızı Derneği yetişti.

giresundereliakkayakoyu

Mart ayında Dereli İlçemizin Akkaya Köyünde Mehmet Uzunoğlu’na ait ev tamamen yandı.

Çıkan yangında evde bulunan 5 büyükbaş hayvan ile haziran ayında düğünü yapılacak olan torunun mobilya, beyaz eşya ve zinet eşyaları tamamen yandı. Köy azası Mehmet Aydın ile birlikte Deniz Yıldızı Derneğiyle bir araya gelen aileye dernek yönetimi ve yardımsever insanlarımız sahip çıkarak; haziran ayında yapılacak olan düğün için gerekli önce beyaz eşya, mobilya ve düğün eşyalarını tamamladılar. Sonra da güzel bir düğün yaparak mutlu sona ulaşmalarına katkı sağladılar.

Giresun merkezde ev tutularak, tüm ihtiyaçları karşılanan ailenin düğün törenine katılan Başkan Emine Acar, yılların birikimi bir yangınla birlikte kaybolup gitti. Allah hiç kimseye bir daha böyle acılar yaşatmasın. Biz, dernek olarak yardımsever insanlarımızla bir araya gelerek yeni bir yuva kurmalarına yardımcı olmaya çalıştık. Derneğimizin bu çalışmasında yardımlarını esirgemeyen Zeki Şenlikoğlu, Halis Özkaya, Nevin Öztürk, Sevgi Turan, İbrahim Çalışıcı, Sadık Arslan, Şaziye Özmert, Bahtiyar Öztürk, Hayrettin Çalışkan, Şenol Bodur, İbrahim Gülen, Fatma Ertürk, Emel Çoşkun, Mehmet Arslan, Hasan Ermen, Aydın Genç, Hava Kaya, Sultan Şeker, Özgür Özcan, Meliha Kaya, Leyla Acar, Ayselen Türk, Nimet Yavuz, Muammer Kara, Hacer Çiçek, Sevinç Köroğlu, Asuman Tanrıkurt, Aysel Akkaya, Zeki Atar, Kuaför Ayten, Foto Deniz, Onan Matbaa ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyor, düğününü yapmaya çalıştığımız gençlere de ömür boyu mutluluklar diliyorum dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.