SON DAKİKA!

EYNESİL ARALIK KÖYÜ SUYA KAVUŞUYOR

Giresun’un Eynesil İlçesi Aralık Köyü Devlet Vatandaş işbiliği ile önümüzdeki günlerde en büyük problemi olan içme suyuna kavuşuyor.

eynesilaralikkoyu

Giresun’un Eynesil ilçesinde, Aralık köyünün su ihtiyacının devlet vatandaş işbirliğiyle son bulacağı belirtildi.

Köy Muhtarı Mustafa Dede, beraberinde bulunan bir heyetle Kaymakam Gökhan Gürbüzerol ile görüşerek içme suyu ihtiyaçları için destek istedi.

Köy Muhtarı Dede, Kaymakam Gökhan Gürbüzerol’a yaptığı görüşmede; “Köyümüzün yıllardır devam eden içme suyu ihtiyacı bulunmaktadır. Bu sorunumuzu çözmek adına köyümüzün sivil toplum kuruluşları, işadamlarının katkılarıyla 130 bin TL toplanmış durumdadır. Buna devletinde destek vermesi halinde içme suyu sorunumuzun çözüleceğine inanıyorum” dedi.

Gürbüzerol, kendisini ziyaret eden muhtar ve beraberindeki köyün dernek yöneticileri Barış Torçuk, Halil Keleş ve işadamı Bayram Keleş’e müjdeli haberi vererek 30 gün içerisinde söz konusu projenin ihaleye çıkacağını söyledi.

Kaymakam Gökhan Gürbüzerol; Aralık köyünün su projesinin tamamlandığını belirterek şöyle konuştu: “30 gün içerisinde ihaleye çıkacaktır. Bu projeyle Aralık köyünün su sorunu ortadan kalkacaktır. Yaklaşık 240 bin TL’lik su projesinin 130 bin TL’sine köy halkının, işadamlarının, sivil toplum kuruluşlarının katkı sağlaması işlerin daha hızlı ilerlemesini sağlayacağı gibi örnek bir devlet-vatandaş işbirliği projesi olacaktır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.