SON DAKİKA!
eydefeynesilderneklerfedrasyonu

EYNESİL DERNEKLER FEDERASYONU BASIN AÇIKLAMASI

Giresun’un Eynesil İlçesinde kapanan Adliye için tepkiler gelmeye devam ediyor. Bir tepkide İstanbul da kurulu Eynesil Dernekler Federasyonu Yönetim kurulundan geldi.

giresuneynesilderneklerfederasyonu

Eynesil Dernekler Federasyonu (EYDEF)’nun Taşınan Eynesil Adliyesi Açıklaması;
Eynesil Adliyesi Görele Adliyesi ile birleştirilmiştir.

“Eynesil Adliyesi”, Eynesil ve Eynesilli için vazgeçilmez kurumların başındadır.
Bizler ilçemizde ki yapılanma adına ilçemize kurumsal anlamda daha çok yatırım yapılmasını beklerken “Adliyemizin” elimizden alınması ilçe de veya ilçe dışında yaşayan tüm Eynesillilerin kınadığı ve tepki gösterdiği bir uygulamadır.

İlçemizden “Adliye” gibi kurumlarımız taşınarak ilçemiz belde veya köy durumuna düşürülmek mi istenmektedir.

Eynesil ve Eynesillinin “kendine has karakteristik yapısı” sebebi ile çevre ilçelerde bulunan devlet kurumlarına gidiş gelişini de hesaba katmalı ve bu uygulamadan vazgeçilmeli diye düşünmekteyiz.

Takip ettiğimiz ve ulaştığımız bilgiler neticesinde 146 ilçe Adliyesinden 44 ü Adliyesine tekrar kavuşmuştur. Karardan geri dönülen Adliyelerin bulunduğu ilçelerin bizim ilçemizden fazla ne özellikleri bulunmaktadır. Bazılarının nüfuslarının bizim ilçemizden az olduğu, bazılarına ise bizden daha yakın ilçeler bulunduğu halde Adliyelerinin geri dönmesi ve bu şekilde yapılmış bir uygulama bize adaletsizce ve eşitlik ilkesinden uzak gelmiştir.
Bazı ilçelerin daha fazla bürokratik güce sahip olmalarından ve oluşturdukları tepkileri daha yukarılara taşıyabilmelerinden dolayı Adliyelerini geri almış olmaları, gücü ve lobicilik faaliyetleri diğerlerinden az olan ilçelerin Adliyelerinin taşınıyor olması bizleri derinden yaralamış ve üzmüştür.
Buradan tüm sivil toplum kuruluşlarımıza, tüm siyasi parti temsilcilerimize, ilçemizin büyüklerine sesleniyoruz; ilçemizin geleceği için birlik olma zamanımız çoktan gelmiş ve geçmektedir. Gelin hep birlikte çalışarak el ele vererek adliyemize tekrar kavuşalım.

Bu arada bizleri seçim zamanı geldiğinde önemseyen ve anımsayan siyasi aktörlerin tamamına da seslenmek istiyoruz; bizleri sadece o günlerde değil böyle sizlere ihtiyacımızın olduğu günlerde de anımsar ve yanımızda olursanız çok memnun oluruz. Bu konuda sizlerin üzerinize düşeceği sorumlulukları yerine getirmenizi bekliyoruz.

SONUÇ OLARAK BU KARARDAN DÖNÜLMESİ VE ADLİYEMİZİN GERİ VERİLMESİNİ BEKLEMEKTEYİZ.

Saygılarımızla.

EYNESİL DERNEKLER FEDERASYONU

Mehmet HALİL HAYTA
Yönetim Kurulu Başkanı

Haber: Giresun Medya Platformu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.