Uncategorized

Eynesilde Ögrencilere Kömür Yardimi

Giresun Üniversitesi Eynesil Meslek Yüksek Okulu ögrencilerinin yüzü yapilan kömür yardimiyla güldü. Zor sartlar altinda, ekonomik sikintilar içinde okumaya çalistiklarini söyleyen ögrenciler kömür yardimina çok sevindiklerini söyledi. Ögrenciler, yurt olmadigi için 4- 5 ögrenci bir araya gelerek ev tutuklarini, masraflari bölüserek sikintilari asmaya çalistiklarini anlatti. Kisin evdeki en büyük giderlerin isinma gideri oldugunu söyleyen ögrenciler, “En azindan yakacak sorunumuz çözüldü, bundan dolayi sevinçliyiz. Basta devletimize sonra da kaymakamimiza çok minnettariz.” dedi.

Ögrenci velisi Çaglar Keskin de, “Kaymakam Bahri Tiryaki den Allah razi olsun. En azindan çocuklarimizin isinma derdi kalmadi. Bu zamanda çocuk okutmak çok zor. Aslinda bu isi hükümetin düsünmesi gerekir. Yoksullara dagitilan kömürlerin yerini bulmadigini, muhtarlarin çogunun kömürleri oy ugruna ihtiyaci olmayanlara bile verdigini duyuyoruz. Asil ihtiyaç sahibi ögrencilerdir.” diye konustu.

Üniversite ögrencisi Sami Yildirim ise kaymakamligin kömür dagitmasindan çok memnun olduklarini, bu uygulamanin tüm Türkiye de yapilmasinin çok iyi olacagini söyledi. Yildirim, harcamalar içinde büyük bir yekun olusturan isinma giderlerinin devletin yapacagi kömür yardimiyla karsilanmasinin kendilerini çok rahatlatacagini sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.